OBROVSKÁ TRAGÉDIA na základnej škole: Po brutálnej streľbe hlásia 19 MŔTVYCH DETÍ!

Pri utorkovej streľbe na základnej škole v texaskom meste Uvalde zahynulo najmenej 21 ľudí vrátane 19 detí.

Nový počet oznámil senátor štátu Texas Roland Gutierrez, ktorý sa odvolal na miestnu políciu, uviedla CNN. Prvé informácie hovorili o dvoch obetiach. Páchateľ po zásahu polície zomrel, uviedol texaský guvernér Greg Abbott.

Abbott uviedol, že strelca zabili policajti. Pôvodne sa uvádzalo, že strelec bol zatknutý. Nie je jasné, či zoznam obetí zahŕňa aj 18-ročného strelca a jeho babičku.

Pred odchodom do školy ju zabil Salvador Rolando Ramos, uviedla televízia CNN.

Guvernér uviedol, že strelcom bol 18-ročný mladík z Uvalde. Zaútočil okolo poludnia miestneho času.

„Domnievame sa, že k škole prišiel autom a mal pri sebe pištoľ a pušku,“ opísal Abbott. Gutierrez povedal, že Ramos si kúpil útočnú pušku po dovŕšení 18 rokov.

Guvernér uviedol, že počas prestrelky boli zasiahnutí dvaja muži zákona, ale ich zranenia nie sú vážne.

Motív útoku nie je známy.

Pete Arredondo, ktorý vedie miestne policajné oddelenie, uviedol, že predmetnú základnú školu navštevujú žiaci druhého až štvrtého ročníka. V amerických školách sa do týchto tried zvyčajne zaraďujú deti vo veku od 7 do 10 rokov.

Podľa prvých správ bolo v nemocnici Uvalde hospitalizovaných 13 detí s vážnymi zraneniami, uviedol pre CNN hovorca nemocnice Tom Nordwick.

Univerzitná nemocnica v neďalekom meste San Antonio prostredníctvom Twitteru informovala, že v súvislosti so streľbou prijala ďalších dvoch pacientov – jedno dieťa a jedného dospelého. Obaja pacienti, 66-ročná žena a 10-ročné dievča, sú v kritickom stave.

Streľba na texaskej škole je treťou najhoršou v USA za posledných dvadsať rokov. Viac ľudí zomrelo len v apríli 2007 vo Virgínii a v decembri 2012 v Newtowne.

zdroj: cnn.com

1 komentár k “OBROVSKÁ TRAGÉDIA na základnej škole: Po brutálnej streľbe hlásia 19 MŔTVYCH DETÍ!”

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com