OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Na slávnostiach sa utrhol reťazový kolotoč. 14 zranených, najmä deti!

Na Havířovských slávnostiach spadla v sobotu popoludní v zábavnom parku atrakcia, bol to reťazový kolotoč.

Na mieste zasahujú záchranné zložky. Podľa informácií od záchranárov je 14 zranených vrátane detí.

Dve osoby utrpeli vážne zranenia, ale sú mimo ohrozenia života. Ďalších 12 osôb utrpelo stredne ťažké alebo ťažké zranenia.

Po 16:00 na mieste pristál aj záchranársky vrtuľník. „Je tam niekoľko zranených, väčšinou detí,“ povedal pre denník Karviná moravskosliezsky policajný hovorca René Černohorský.

K nehode došlo o 15:15. Hovorca moravskosliezskych záchranárov Lukáš Humpl potvrdil, že na mieste je 12 zranených. Zatiaľ nie je jasné, aký je ich stav.

 

Polícia zistila, že s atrakciou sú problémy už v piatok. „Údajne to nefungovalo a ľudia požadovali vrátenie vstupného,“ povedala. V súčasnosti hľadá svedkov a záznamy z priemyselných kamier. „Tí, ktorí mali problémy, by sa mali obrátiť na obvodné oddelenie v Havířove alebo kontaktovať políciu prostredníctvom linky 158,“ uviedol Černohorský.

 

Starosta mesta Josef Bělica predčasne ukončil program slávností. Plánované vystúpenia skupiny Kabát či Lucie Bílej sa neuskutočnia.

Podľa informácií z miesta nehody išlo o extrémnejšiu verziu reťazového kolotoča. Konštrukcia so sedadlami sa týčila na centrálnom stĺpe do výšky približne 15 metrov. Keď klesala, rotácia sa skončila.

Polícia uviedla, že ľudia sa zranili, keď bola jazda blízko zeme, ale naďalej sa točila. „Zranili sa o zábradlie, do ktorého narazili. Čo presne sa stalo, zisťujeme,“ povedal Černohorský.

Podľa Humpela na mieste nehody zasahovalo päť posádok záchrannej zdravotnej služby.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com