OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Na pretekoch nákladných áut zomrelo maloleté dieťa, vbehlo na trať!

V sobotu popoludní zomrelo počas pretekov kamiónov v Kladne v susedných Čechách maloleté dieťa. Polícia prípad vyšetruje. Organizátori uviedli, že preteky boli zrušené.

K nehode došlo okolo 13.00 h v pieskovni v obci Černuc, kde sa v sobotu konali preteky truck trialu, čo sú preteky v extrémnom teréne.

„Môžem len povedať, že osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Na miesto bol vyslaný lekár, ktorý konštatoval smrť,“  uviedla hovorkyňa záchrannej služby Monika Nováková.

„Počas pretekov vbehlo na trať maloleté dieťa, ktoré zrazilo prechádzajúce auto,“ uviedla policajná hovorkyňa Barbora Schneeweissová.

Polícia podľa nej vyšetruje, ako bola trať zabezpečená a čo tragédii predchádzalo. Preskúmajú tiež, aké priestory boli vyhradené pre divákov. Preteky sledovalo 600 až 700 ľudí.

Podľa udalosti na Facebooku išlo o 23. národné majstrovstvá v extrémnej jazde v teréne. Boli naplánované na sobotu, ale aj na nedeľu. Riaditeľ pretekov Bohumil Báša však pre ČTK uviedol, že preteky boli zrušené na oba dni. K okolnostiam nehody sa nevyjadril.

Podľa dôveryhodného zdroja iDNES.cz k nehode došlo, keď kamión prechádzal medzi úsekmi. V týchto pretekoch plnia nákladné vozidlá úlohy na takzvaných úsekoch, medzi ktorými prechádzajú.

zdroj: idnes.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com