OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Na prechádzajúce auto spadol strom, zomreli dvaja ľudia!

Silná búrka si vyžiadala dve obete v lesnom úseku pri obci Čížová v Písku v susedných čechách. Silný vietor vyvrátil strom, ktorý spadol na prechádzajúce vozidlo Fiat. Polícia uviedla, že jedna žena a jeden muž zomreli a dve deti boli so zraneniami prevezené do nemocnice.

„Tragédia pri Čížovej v Písku postihla dve rodiny. Zosnulí pasažieri auta zobrali obe deti do auta, aby ich ochránili pred búrkou,“ povedala pre Právo hovorkyňa juhočeskej polície Štěpánka Schwarzová.

„Rodičia detí zostali vonku, našťastie sú v poriadku. Rodina bola s deťmi na cyklistickom výlete. Zatiaľ nevieme, či išlo o priateľov alebo príbuzných,“ uviedla Schwarzová.

„Pri nehode zasahovali štyri posádky záchranárov. Dve osoby utrpeli zranenia, ktoré neohrozujú ich život. Ďalšie zranené osoby boli maloleté deti a vzhľadom na ich vek nemôžeme poskytnúť žiadne ďalšie informácie,“ dodala hovorkyňa juhočeskej záchrannej služby Zuzana Fajtlová.

Za hodinu napršalo vyše 20 milimetrov vody. Hasiči zasahovali pri desiatkach prípadov, najčastejšie čerpali vodu a odstraňovali vyvrátené alebo popadané stromy.

 

zdroj: ČTK

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com