OBROVSKÁ TRAGÉDIA! NA koncerte hudobnej skupiny sa na tanečníka sa ZRÚTILA mega OBRAZOVKA!

Záložný tanečník chlapčenskej skupiny Mirror je na jednotke intenzívnej starostlivosti po tom, ako ho počas koncertu v Hongkongu zasiahol obrovský videopanel, ktorý spadol zo stropu.

Päť ľudí bolo zranených, keď panel s rozmermi približne štyri metre štvorcové spadol na pódium počas koncertu v hongkonskom Koloseu neďaleko prístavu Victoria Harbour, uviedla hongkonská polícia pre CNN.
Nikto z 12 členov skupiny nebol zranený, uviedla polícia. Tri osoby boli podľa nemocnice prevezené na ošetrenie do nemocnice kráľovnej Alžbety, vrátane vážne zraneného tanečníka a druhého účinkujúceho, ktorého stav označili za stabilizovaný.
Video z momentu, keď sa obrazovka zrútila na tanečníkov, sa stalo virálnym na sociálnych sieťach a miestne charitatívne organizácie zriadili horúce linky pre všetkých z 10 000 ľudí, ktorí sa zúčastnili na koncerte a sú traumatizovaní tým, čo videli.
Zvyšných osem koncertov skupiny v Hongkongu bolo medzitým zrušených a šéf hongkonskej vlády John Lee vyzval na vyšetrovanie.

„Obrátil som sa na ministra kultúry, športu a cestovného ruchu a nariadil som oddeleniu pre voľný čas a kultúrne služby, aby spolu s príslušnými oddeleniami komplexne vyšetrilo tento incident a preskúmalo bezpečnostné požiadavky na podobné vystúpenia s cieľom chrániť bezpečnosť účinkujúcich, pracujúceho personálu a verejnosti,“ povedal Lee.

Kevin Yeung, hongkonský minister kultúry, v piatok uviedol, že panel spadol, pretože sa uvoľnilo jedno z lán, ktoré ho držalo.

„Podľa prvotného pozorovania sa lano zlomilo a viedlo k pádu plátna a spôsobilo zranenie tanečníkov,“ povedal Yeung v piatok novinárom. Tajomník hongkonského ministerstva práce Chris Sun v piatok povedal, že nevylučuje právne kroky proti zodpovedným osobám.
Organizátor koncertu, spoločnosť Makerville, sa vo vyhlásení na Facebooku ospravedlnil za to, že spôsobil „nepríjemnosti divákom alebo iným postihnutým“, a uviedol, že ľudia, ktorí sa zúčastnili na štvrtkovom koncerte, budú mať nárok na vrátenie peňazí.

K incidentu došlo aj po tom, ako fanúšikovia na troch predchádzajúcich koncertoch upozornili, že pódium a kulisy sa zdajú byť nestabilné, a vytvorili petíciu, v ktorej žiadali, aby organizátori koncertu zaistili bezpečnosť účinkujúcich.
Mimoriadne populárna skupina vznikla v roku 2018 a pred týždňom vydala svoj najnovší singel „We Are“.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TMZ (@tmz_tv)

zdroj: cnn.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com