OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Muž v maske vo vlaku zaútočil nožom a horľavinami, 17 zranených!

Japonská polícia zatkla muža, ktorý v nedeľu nožom napadol cestujúcich vo vlaku v Tokiu. Sedemnásť ľudí utrpelo zranenia, niektorí z nich bodné rany, informuje agentúra AP.

Útočník prezlečený za Jokera, postavu zo seriálu Batman, zrejme zapálil jeden z vagónov pomocou horľavého paliva, čo vyvolalo paniku medzi cestujúcimi. Mnohí cestovali v kostýmoch a smerovali na obľúbené halloweenske oslavy.

Starší muž, ktorého útočník bodol, je v bezvedomí a v kritickom stave. Niekoľko ďalších ľudí je vo vážnom stave.

Na jednom z videí zverejnených na Twitteri je vidieť, ako sa davy ľudí tlačia von z vagóna, kde o niekoľko sekúnd neskôr vypuknú plamene. Na ďalšom videu sa cestujúci tlačia z okien vagóna na nástupište, kde vlak núdzovo zastavil.

„Myslel som si, že je to halloweenský žart. Potom som však uvidel muža, ktorý sa k nám blížil a pomaly mával dlhým nožom,“ povedal novinám Jomiuri Shimbun jeden z očitých svedkov.

24-ročný útočník si po čine sadol do prázdneho vozňa a fajčil cigaretu. Polícia ho na mieste zatkla a obvinila z pokusu o vraždu. Podľa miestnych médií policajtom povedal, že „chcel zabiť, aby mohol byť odsúdený na trest smrti“.

K útoku došlo vo vlaku na trati Keio, ktorá spája štvrť Šindžuku s predmestiami v západnej časti metropoly. Polícia na mieste činu zatkla 24-ročného muža a obvinila ho z pokusu o vraždu.

Japonsko je známe pomerne nízkou mierou kriminality. Od prelomu tisícročia sa však stala dejiskom viacerých útokov spáchaných nožmi alebo inými bodnými či sečnými zbraňami. V auguste tohto roku 36-ročný muž pobodal v prímestskom vlaku v Tokiu najmenej 10 ľudí a neskôr vyšetrovateľom povedal, že sa zameral na ženy, ktoré vyzerali byť šťastné.

https://twitter.com/NewsAsia24/status/1454794826516471808?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1454794826516471808%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.novinky.cz%2Fzahranicni%2Fsvet%2Fclanek%2Fmuz-v-masce-jokera-v-tokijskem-vlaku-utocil-nozem-a-horlavinou-17-zranenych-40376507

zdroj: news.yahoo.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com