OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Muž počas štvorhodinového vyčíňania zabil troch ľudí, štyria sú v kritickom stave

Tridsaťdvaročného páchateľa zastrelila polícia.

Muž zabil v americkom meste Chicago troch ľudí a ďalších štyroch postrelil. Séria incidentov trvala približne štyri hodiny a skončila sa smrťou útočníka počas prestrelky s políciou na parkovisku.

Vyšetrovatelia sa snažia zistiť motív páchateľa, ktorý najskôr zastrelil 30-ročného študenta sediaceho v aute v garáži. Strelcom bol 32-ročný Jason Nightengale, ktorý následne vošiel do obytnej budovy, kde zabil 46-ročného strážnika a 77-ročnú ženu trafil do hlavy, pričom ju previezli v kritickom stave do nemocnice.

Nightengale potom neďaleko ukradol auto patriace jeho známemu. Následne išiel do samoobsluhy, kde začal strieľať a zabil 20-ročného muža. Osemdesiatjedenročnú ženu zranil v oblasti hlavy a krku. Obeť je v kritickom stave.

Po tom, ako odišiel z obchodu, postrelil 15-ročné dievča, ktoré sedelo v aute s matkou. Tínedžerka je podľa polície v kritickom stave. Muž sa následne vrátil do obchodu, kde začal strieľať na policajtov, ktorých privolali po prvej streľbe. Žiadneho z nich však nezranil.

Páchateľovi sa podarilo ujsť v aute do 16 kilometrov vzdialeného Evanstonu, kde vošiel do lekárne a začal strieľať. Vyhlásil pritom, že prišiel kradnúť. Nikoho tam nezranil. Následne odišiel do reštaurácie cez ulicu, kde strelil ženu do krku. Aj táto zranená je v kritickom stave.

Po tom, ako vyšiel z reštaurácie, ho na parkovisku zastrelili policajti.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com