OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Mohutný požiar palivových zásobníkov: Zranilo sa takmer 80 ľudí a 17 hasičov je nezvestných!

Kubánske úrady v sobotu oznámili, že blesk zasiahol nádrž na skladovanie ropy v meste Matanzas a spôsobil šíriaci sa požiar, ktorý viedol k štyrom výbuchom, pri ktorých sa zranilo takmer 80 ľudí a 17 hasičov zostalo nezvestných.

Hasiči a ďalší špecialisti sa stále snažili uhasiť požiar na supertankerovej základni v Matanzase, ktorý sa začal počas búrky v piatok večer, uviedlo ministerstvo energetiky a baníctva na Twitteri.

Oficiálna kubánska tlačová agentúra uviedla, že úder blesku zapálil jednu nádrž a oheň sa neskôr rozšíril na druhú nádrž.

Na facebookovej stránke vlády provincie Matanzas sa uvádza, že počet zranených dosiahol 77, pričom 17 ľudí je nezvestných. Prezídium republiky uviedlo, že 17 z nich boli „hasiči, ktorí sa v najbližšej oblasti snažili zabrániť šíreniu“.

Nehoda sa stala v čase, keď Kuba zápasí s nedostatkom pohonných hmôt. Bezprostredne sa neinformovalo o tom, koľko ropy zhorelo alebo bolo ohrozené v cisterne, v ktorej sa skladuje ropa používaná na výrobu elektrickej energie.

„Bol som v telocvični, keď som pocítil prvý výbuch. Oblohou stúpal stĺp dymu a strašný oheň,“ povedal telefonicky pre agentúru Associated Press obyvateľ Adiel Gonzalez. „V meste je cítiť silný zápach síry.“

Úrady uviedli, že štvrť Dubrocq, ktorá je najbližšie k požiaru, bola evakuovaná, zatiaľ čo Gonzalez dodal, že niektorí ľudia sa rozhodli opustiť štvrť Versailles, ktorá je od cisterny trochu ďalej.

Na mieste bolo podľa neho veľa sanitiek, policajných a hasičských vozidiel.

Matanzas, ktorý má približne 140 000 obyvateľov, sa nachádza 100 km od Havany, v zálive Matnzas.

Kubánsky prezident Miguel Diaz-Canel pricestoval do oblasti požiaru v sobotu skoro ráno, uviedli úradníci.

Miestny meteorológ Elier Pila ukázal satelitné snímky oblasti, na ktorých je vidieť hustý dym čiernej farby, ktorý sa pohybuje z miesta požiaru smerom na západ a siaha na východ k Havane.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com