OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Kúpanie v tejto rieke skončilo TRAGICKY: Dieťa sa nakazilo slzovičkou zhubnou a o 10 dní neskôr zomrelo!

Zdravotníci v USA uviedli, že dieťa pravdepodobne zomrelo na zriedkavú infekciu spôsobenú amébou, ktorá požiera mozog, po tom, ako sa kúpalo v rieke.

Dieťa, ktorého meno úradníci neuviedli, sa 8. augusta kúpalo v rieke Elkhorn vo východnej Nebraske a približne o päť dní neskôr sa u neho objavili príznaky.

Podľa zdravotného oddelenia okresu Douglas bolo dieťa hospitalizované do 48 hodín od objavenia sa príznakov a o 10 dní neskôr zomrelo.

Zdravotnícki pracovníci na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedli, že lekári sa domnievajú, že dieťa zomrelo na primárnu amébovú meningoencefalitídu, zvyčajne smrteľnú infekciu spôsobenú naegleria fowleri – často označovanú ako mozgožravá améba.

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vykonáva testy na potvrdenie príčiny infekcie, uviedla Dr. Lindsay Huseová, riaditeľka zdravotného oddelenia okresu Douglas.

Ak sa potvrdí, pôjde o prvé úmrtie na naegleria fowleri v histórii Nebrasky, uviedlo štátne ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb.

„Vieme si len predstaviť, ako musí byť rodina zničená, a vyjadrujeme jej úprimnú sústrasť,“ uviedol doktor Huse vo vyhlásení.

zdroj: news.sky.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com