OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Havária autobusu: Zomrelo najmenej desať ľudí!

V Chorvátsku v nedeľu skoro ráno zišiel autobus z diaľnice a havaroval. Pri nehode zahynulo 10 ľudí. Ďalších 45 osôb bolo zranených, z toho osem vážne, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

K nehode došlo o šiestej hodine ráno pri meste Slavonski Brod na diaľnici medzi Záhrebom a hranicou so Srbskom. Podľa polície mal autobus kosovskú poznávaciu značku a premával na pravidelnej linke medzi Nemeckom a hlavným mestom Kosova Prištinou, ktoré leží južne od Srbska.

Príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania.

V autobuse sa viezlo 67 cestujúcich vrátane 15 detí a dvaja vodiči.

Zranení boli prevezení do nemocnice v Slavnoskom Brode. „Spočiatku nebolo jasné, či a koľko ľudí bolo vážne zranených,“ povedal šéf miestnej polície Franjo Galić. Nehodu označil za „jednu z najhorších, aké kedy videl“.

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič vyjadril smútok a sústrasť pozostalým obetí. „Dúfame, že sa zranení zotavia,“ napísal Plenkovič na Twitteri.

Plenković dodal, že na miesto smeruje minister zdravotníctva Vili Beroš a podpredseda vlády Davor Božinović.

Kosovský prezident Vjosa Osmani, ktorý je v súčasnosti na olympijských hrách v Tokiu, vo svojom príspevku na Facebooku uviedol: „Naše srdcia a mysle sú s rodinami, ktoré pri tejto tragickej nehode prišli o svojich blízkych. Je to neopísateľná bolesť a obrovská strata.“

Diaľnica, na ktorej autobus havaroval, je kľúčovou chorvátskou dopravnou tepnou, ktorá je v lete mimoriadne frekventovaná pre turistov a pracovníkov vracajúcich sa domov zo západnej Európy.

zdroj: AP

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com