OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Dvojročný chlapec našiel doma zbraň a strelil svoju matku do hlavy počas videohovoru!

Policajti na Floride zatkli otca dvojročného chlapca, ktorý v auguste omylom zastrelil svoju matku. Dieťa našlo v batohu nabitú zbraň a vystrelilo guľku do hlavy svojej matky Shamayi Lynnovej, ktorá v tom čase viedla pracovný videohovor. V stredu o tom informovala agentúra AP.

Otec, ktorým je 22-ročný Veondre Avery, bol v utorok zatknutý a obvinený zo zabitia z nedbanlivosti a nesprávneho uloženia strelnej zbrane, uviedla polícia v Altamonte Springs.

Vyšetrovatelia uviedli, že zbraň bola v detskom batohu s motívom animovaného seriálu Paw Patrol, keď ju 11. augusta našiel jeho dvojročný syn. Nasledoval jediný výstrel, ktorý zasiahol matku do hlavy.

Prišiel som domov a všade bola krv.

Lynnina kolegyňa, ktorá s ňou bola v tom čase v kontakte prostredníctvom aplikácie Zoom, zavolala na tiesňovú linku a povedala, že niečo počula a potom videla ženu padať na zem.

„Práve som prišiel domov a keď som vošiel do izby… moja priateľka, ktorá pracovala na počítači, tam len tak leží a všade je krv,“ povedal operátorovi podľa zverejnenej nahrávky hovoru.

Vtedy však už bolo zrejme neskoro. Avery oznámil, že Lynn nedýcha a že necíti jej pulz. Žena bola na mieste vyhlásená za mŕtvu.

Agentúra AFP napísala, že takéto tragédie sú v USA, žiaľ, bežné. Pripomenula septembrovú smrť dvojročného chlapca v Texase, ktorý našiel v batohu svojho príbuzného nabitú zbraň.

Podľa organizácie Everytown for Gun Safety, ktorá sa zasadzuje za prísnejšiu reguláciu zbraní, si „neúmyselné streľby“ neplnoletých osôb vyžiadali len v tomto roku v USA 114 obetí. Od roku 2015 zaznamenala takmer 900 takýchto úmrtí.

zdroj: edition.cnn.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com