OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dopravné lietadlo sa pri pokuse pristáť počas búrky ZRÚTILO do jazera!

Osobné lietadlo sa v nedeľu zrútilo do Viktóriinho jazera v Tanzánii, keď sa pokúšalo pristáť v búrlivom počasí na letisku v meste Bukoba na brehu jazera, uviedol štátny rozhlas.

Doteraz sa podarilo zachrániť pätnásť ľudí, ale nebolo známe, koľko cestujúcich bolo na palube lietadla spoločnosti Precision Air a či došlo k úmrtiam, informovala Tanzánijská vysielacia spoločnosť (TBC).

Lietadlo, ktoré odletelo z obchodného hlavného mesta Dar es Salaam, „spadlo dnes ráno do Viktóriinho jazera v dôsledku búrok a silných dažďov“, uviedla televízia TBC.

Na videozázname a snímkach, ktoré sa šírili na sociálnych sieťach, bolo vidieť, že lietadlo je takmer úplne ponorené a nad hladinou Viktóriinho jazera, najväčšieho afrického jazera, je vidieť len jeho zeleno-hnedý chvost.

Boli nasadené záchranné člny a záchranári pokračovali v záchrane ďalších cestujúcich uviaznutých v lietadle, dodala TBC.

Precision Air, najväčšia súkromná letecká spoločnosť v Tanzánii, identifikovala lietadlo ako let PW 494 a uviedla, že sa „stalo účastníkom nehody, keď sa blížilo k letisku Bukoba“. Vo vyhlásení leteckej spoločnosti neboli uvedené žiadne ďalšie podrobnosti.

Tanzánijská prezidentka Samia Suluhu Hassanová vyzvala na pokoj, keďže záchranná operácia pokračuje.

„So smútkom som prijala správu o nehode lietadla spoločnosti Precision Air,“ napísala na Twitteri. „Buďme pokojní v tejto chvíli, keď záchranári pokračujú v záchrannej misii a zároveň sa modlíme k Bohu, aby nám pomohol.“

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com