OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Do skupiny bežcov udrel blesk, vyžiadal si najmenej jednu obeť a druhú vážne zranil!

Počas nočných pretekov na gréckej hore v nedeľu udrel blesk, ktorý zabil jedného bežca a druhého vážne zranil, informovala grécka polícia a hasiči.

Obaja muži bežali na pretekoch Six Peaks, ktoré prechádzajú cez šesť najvyšších vrcholov hory Falakro v severnom Grécku, keď blesk zasiahol skupinu bežcov o štvrtej hodine ráno v nadmorskej výške 1 340 metrov, uviedol policajný dôstojník pre agentúru Associated Press.

Dve záchranné jednotky hasičského zboru prišli na horu z neďalekého mesta Drama a našli jedného bežca, 55-ročného, už mŕtveho a druhého, 56-ročného, vážne zraneného. Zraneného bežca letecky previezli do nemocnice v meste Kavala, kde úrady uviedli, že je vo vážnom stave. Ani jeden z nich nebol identifikovaný.

Preteky na 35,7 kilometra (22,2 míle) sa začali v sobotu o 19.00 hod. v dedine Pyrgoi, 630 metrov nad úbočím hory vysokej 2 232 metrov. Všetkých šesť najvyšších vrcholov Falakro v Grécku je vysokých viac ako 2 000 metrov; pohorie zasahuje až do Bulharska.

Pri štarte pretekov bolo dobré počasie, ale počas noci sa objavil silný dážď a trasa bola blatistá. V čase, keď udreli blesky, niekoľko z 55 zúčastnených bežcov dorazilo do cieľa na horskej chate na vrchole lyžiarskeho strediska Falakro. Bežci mali na dokončenie pretekov 12 hodín.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com