OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Autobus narazil do vlaku: Nehoda vyžiadala najmenej 33 mŕtvych!

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri dnešnej zrážke preplneného autobusu s kontajnerovým nákladným autom v pakistanskej provincii Pandžáb. Štyridsať ďalších cestujúcich bolo zranených. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na informácie poskytnuté políciou a záchranármi.

V autobuse cestovali väčšinou robotníci, ktorí sa vracali domov na moslimský sviatok Íd al-Adhá, teda sviatok obetovania. Vozidlo opustilo mesto Sialkot a smerovalo do iného pandžábskeho mesta Dera Ghazi Khan. Presná príčina nehody zatiaľ nie je jasná.

Podľa vedúceho záchranného tímu, ktorý pracuje na mieste nehody, Shera Khana, počet obetí pravdepodobne ešte stúpne, keďže niektorí zo zranených sú v kritickom stave. Dodal, že medzi 33 mŕtvymi je okrem iných aj vodič autobusu.

Jeden zo zranených povedal agentúre AP, že autobus bol preplnený a že niektorí cestujúci sedeli v čase zrážky na streche.

Smrteľné nehody, nezriedka s viacerými obeťami, sú v Pakistane pomerne časté. K väčšine z nich dochádza kvôli zlej cestnej infraštruktúre alebo preto, že vodiči porušujú dopravné predpisy.

 

zdroj: APnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com