OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Agresívny muž útočil vo vlaku nožom: Hlásia dve obete a päť zranených!

Polícia informovala, že muž v stredu vo vlaku na severe Nemecka smrteľne pobodal dvoch ľudí a sedem ďalších zranil, než ho zatkli.

Nemecká spolková polícia uviedla, že muž použil nôž a zaútočil na niekoľkých cestujúcich krátko predtým, ako regionálny vlak smerujúci z Kielu do Hamburgu dorazil do stanice Brokstedt.

Hovorca polície Juergen Henningsen z neďalekého mesta Flensburg uviedol, že dvaja z dobodaných ľudí po útoku zomreli. Tri osoby boli ťažko zranené a ďalšie štyri utrpeli ľahké zranenia. O totožnosti obetí neboli poskytnuté žiadne podrobnosti.

Útočník bol tiež zranený a prevezený do nemocnice, uviedla polícia.

Polícia neposkytla žiadne informácie o totožnosti podozrivého okrem toho, že mal 20 až 30 rokov. Uviedli, že jeho možné motívy sú predmetom vyšetrovania.

Polícia uviedla, že prvýkrát bola na incident upozornená krátko pred 15.00 h, keď niekoľko cestujúcich vo vlaku zavolalo na políciu. Polícia uviedla, že vlak bol zastavený a útočník bol zadržaný mimo vlaku.

Ministerka vnútra spolkovej krajiny Šlezvicko-Holštajnsko Sabine Suetterlinová-Waacková vyjadrila nad útokom šok.

„Je to hrozné,“ povedala Suetterlinová-Waacková pre nemeckú verejnoprávnu televíziu NDR. „Sme šokovaní a zhrození, že sa niečo také stalo.“

Na mieste bola regionálna a federálna polícia a útok vyšetruje prokuratúra, informovala NDR.

Železničná stanica v Brokstedte bola niekoľko hodín uzavretá a vlaková doprava na severe Nemecka meškala.

Prevádzkovateľ vlakov Deutsche Bahn v stredu večer vyjadril sústrasť a uviedol, že „vyjadrujeme hlbokú sústrasť príbuzným obetí. Zraneným želáme skoré a úplné uzdravenie.“

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com