OBROVSKÁ TRAGÉDIA! 34-ročný muž po rodinnej hádke zastrelil 10 ľudí, zomreli aj dve deti!

Starobylá Cetinje v Čiernej Hore sa v piatok popoludní stala dejiskom krvavého masakru. 34-ročný muž zastrelil desať ľudí vrátane dvoch detí, informuje spravodajský server vijesti.me.

Útočníka zabil obyvateľ Cetinje, ktorý sa pokúsil zastaviť jeho besnenie, uviedla prokurátorka Andrijana Nastićová. Polícia však nezačala strieľať.

K streľbe došlo okolo 16:00. Muž spustil paľbu v štvrti Mead, neďaleko starej budovy parlamentu. Jeho terčom boli ľudia, ktorí žili v jeho dome ako nájomníci.

„Zabil dve deti, jedno vo veku osem a druhé jedenásť rokov, a zranil ich matku, ktorá zraneniam v nemocnici podľahla. Potom vyšiel von a z tej istej zbrane strieľal na ďalších ľudí,“ povedal šéf miestnej polície Zoran Brdjanin.

Desať ľudí bolo zabitých a šesť zranených, z ktorých štyria skončili v nemocnici v Cetinje, zatiaľ čo dvaja ďalší boli hospitalizovaní v Podgorici. Medzi zranenými je aj policajt.

Televízia Vijesti uviedla, že streľbe predchádzal rodinný konflikt.

Čiernohorská vláda vyhlásila trojdňový smútok v reakcii na „veľkú tragédiu, ktorá sa dnes stala v Cetinje“, oznámil premiér Dritan Abazovič, ktorý spolu s ministrom zdravotníctva zamieril do Cetinje.

zdroj: bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com