OBROVSKÁ TRAGÉDIA! 31-ročný profesionálny vojak zastrelil manželku, štvorročného syna a potom aj seba!

Smrť dvoch ľudí a samovraždu vyšetruje od pondelkového popoludnia (13.6.) česká polícia.

Podľa detektívov tam muž zabil svoju manželku a potom aj svojho štvorročného syna. Následne spáchal samovraždu. Podľa ČTK bol profesionálnym vojakom českej armády. Na spáchanie trestného činu nepoužil služobnú zbraň.

„Z prvotného vyšetrovania kriminalistov vyplýva, že muž zabil svoju manželku a syna a potom seba, pričom motívom jeho konania boli zrejme rodinné problémy. To, či je predpoklad o príčine smrti správny, potvrdí nariadená súdna pitva,“ uviedla policajná hovorkyňa Iva Kormošová.

V dome sa podľa nej našli zbrane a strelivo, ako aj brokovnica. Tridsaťjedenročný muž, ktorý bol zároveň poľovníkom, vlastnil zbrane legálne.

Tragédia sa odohrala v pondelok popoludní v Javorniciach na Rychnovsku v miestnej časti zvanej Betlehem. Na mieste činu polícia našla vedľa mŕtveho muža jeho 32-ročnú manželku a štvorročné dieťa.

Miestni obyvatelia považovali mladú rodinu za úplne bezproblémovú. Bol to vraj profesionálny vojak, ktorý sa práve vrátil zo zahraničnej misie.

Ministerstvo obrany nepotvrdilo príslušnosť tohto muža k českej armáde.

„Nemôžem to ani potvrdiť, ani vyvrátiť. K prípadu sa vyjadruje výlučne štátne zastupiteľstvo, ak vôbec,“ uviedla pre ČTK hovorkyňa ministerstva obrany Jana Zechmeisterová.

zdroj: novinky.cz, Policie ČR

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com