OBROVSKÁ TRAGÉDIA: 23-ročný muž zastrelil svoju rodinu a potom aj seba. Medzi obeťami je aj päťročné dievčatko!

Rodinné nezhody, ktoré vyústili do masovej streľby, pri ktorej zahynulo šesť ľudí vrátane päťročného dievčatka a samotného podozrivého z útoku. Takto britská polícia vedie vyšetrovanie štvrtkového masakru v Plymouthe.

Vyšetrovatelia už identifikovali podozrivého zo streľby. Je ním 23-ročný Jake Davison, ktorý pracoval ako žeriavnik. Vyšetrovatelia tvrdia, že mladý muž sa obliekol celý v čiernom, vzal poloautomatickú zbraň a vo štvrtok odišiel do domu na Biddick Drive. Niekoľko svedkov uviedlo, že vykopol dvere domu a začal strieľať na ľudí vo vnútri, pravdepodobne členov svojej rodiny, píše Daily Mail.

Sedemdesiatsedemročná Sharron Turnerová, ktorá žije neďaleko miesta streľby, uviedla, že útočník zastrelil mladú matku a jej malú dcéru, ktorá mala asi päť rokov, v dome.

„Počuli sme niekoľko hlasných rán, ktoré vraj zneli ako výstrely,“ povedal Turner pre Times. „Potom vbehol do parku a ozvali sa ďalšie výstrely. Počula som, že niekto povedal, že zastrelil svojho brata,“ dodala.

„Najprv sa ozval krik a potom výstrely – na začiatku tri, možno štyri. Vtedy strelec vykopol dvere domu a začal náhodne strieľať… vybehli z domu,“ povedal BBC ďalší svedok.

Robert Pinkerton, ďalší svedok prípadu, pre BBC povedal, že „zašiel za roh“ a „narazil na chlapa s brokovnicou“. Povedal, že muž bol oblečený celý v čiernom.

Po streľbe útočník utiekol cez park za domom, pričom zabil dvoch ľudí venčiacich svojich psov, a ďalší muž bol zastrelený na Henderson Place. Nakoniec Davison obrátil zbraň proti sebe, uvádza Daily Mail. Pri útoku zomreli dve ženy, päťročné dievča, dvaja muži a samotný Davison.

Vyšetrovatelia teraz skúmajú telefóny, počítače a ďalšie dôkazy z domu strelca. Otázkou je, ako Davison získal poloautomatickú zbraň v krajine s prísnymi kontrolami. Polícia sa zatiaľ nevyjadrila k tomu, či Davisona poznala alebo či mal mladík nejaké problémy so zákonom.

zdroj: news.sky.com

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com