OBROVSKÁ TRAGÉDIA! 18-ročný mladík na strednej škole usmrtil dve ženy nožom a sekerou!

Polícia oznámila, že v pondelok na strednej škole v južnom Švédsku zomreli dve ženy po bodnutí nožom a dodala, že 18-ročný študent bol zatknutý.

Obe ženy, obe vo veku 50 rokov, boli zamestnankyne školy, uviedla polícia vo vyhlásení po útoku na strednej škole Malmö latinskola v centre Malmö, tretieho najväčšieho mesta krajiny.

Miestne médiá uviedli, že údajný útočník zavolal na tiesňovú linku, aby oznámil, kde sa nachádza, a že zložil zbraň a priznal sa, že zabil dvoch ľudí.

Podľa viacerých švédskych médií bol ozbrojený nožom a sekerou.

Podozrivého podľa policajnej správy bez problémov zatkli krátko po príchode prvej hliadky.

Predtým večer polícia pôvodne informovala o dvoch zranených spomedzi približne 50 ľudí, ktorí sa v čase incidentu nachádzali v škole.

Dve obete „boli prevezené do nemocnice, ale ich životy sa nepodarilo zachrániť“, uviedli úrady.

„Je to absolútne hrozné,“ povedal riaditeľ školy Fredrik Hemmensjö pre noviny Aftonbladet.

Polícia bola zalarmovaná okolo 17.15 h (1615 h SEČ) a prvej hliadke sa podarilo vstúpiť do školy.

Na záberoch je vidieť, ako ťažko vystrojení a ozbrojení policajti kontrolujú interiér budovy.

Incident sa odohral v novej prístavbe školy, ktorá bola založená v roku 1406, keď pápež vydal výsadný list umožňujúci jej výstavbu a prevádzku. Pôvodne mala slúžiť na vzdelávanie miestnej mládeže v kresťanskej doktríne a latinčine.

Škola zostala aj po niekoľkých hodinách ohradená policajnou páskou a na mieste činu sa stále nachádzalo množstvo policajných áut a sanitiek.

Po prvých správach o kriku v škole „sme mali viac informácií, ktoré poukazovali na spáchanie závažného trestného činu a na to, že v škole došlo k násiliu,“ povedal pre agentúru AFP hovorca polície Nils Norling.

„Prvá policajná hliadka na mieste dokázala prísť do školy a zadržať podozrivého muža. Podarilo sa im tiež zistiť, že v škole sa nachádzajú dve zranené osoby,“ povedal.

Motív činu zatiaľ nebol stanovený.

Po rozsiahlej obhliadke miesta činu a vypočutí svedkov sú úrady presvedčené, že podozrivý konal sám.

zdroj: theguardian.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com