OBROVSKÁ TRAGÉDIA! 18-mesačný chlapec zomrel potom, čo ho matka zabudla rozhorúčenom aute. Keď sa vrátila, bolo už neskoro!

V poľskom Štetíne zomrel 18-mesačný chlapec po tom, čo ho matka zrejme nechala celý deň v horúcom počasí zamknutého v aute.

Rozhlasová stanica RMF FM na svojej webovej stránke uviedla, že žena vzala svoje staršie deti do škôlky a v stredu odišla do práce.

Keď popoludní prišla vyzdvihnúť 18-mesačného chlapca zo škôlky, prekvapení opatrovatelia jej povedali, že dieťa v ten deň vôbec nebolo v škôlke. Až potom si žena všimla, že jej syn zostal na zadnom sedadle auta. Bol už mŕtvy.

Prokuratúra prípad vyšetruje ako neúmyselné zabitie, za ktoré hrozí až päť rokov väzenia. Vzhľadom na zdravotný stav matky ju vyšetrovatelia zatiaľ nemohli vypočuť a celá rodina je v starostlivosti psychológa.

Policajti a záchranári opakovane varovali pred nebezpečenstvom, ktoré hrozí ľuďom alebo zvieratám uviaznutým v autách na horúcom slnku.

Teplota vo vozidle zaparkovanom na slnku môže dosiahnuť až 90 stupňov Celzia. Detské telo sa v takýchto podmienkach prehrieva dva až päťkrát rýchlejšie ako telo dospelého.

zdroj: rmf24.pl

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com