OBROVSKÁ dráma v Bratislave: 37-ročný vodič motorky so zákazom šoférovať utekal polícii, narazil do iného auta!

Hliadka Policajného zboru spozorovala včera (10.08.2022) krátko pred 17.00 h na Nákovnej ulici v Bratislave motocykel zn. Honda, ktorého chcela zastaviť a vodiča podrobiť kontrole.

Predpísaným spôsobom dali vodičovi znamenie k zastaveniu, ten však na ich znamenia nereagoval, zrýchlil a zjavne chcel policajtom ujsť. Pri unikaní pred hliadkou, ktorá vyzývala opakovanými znameniami k zastaveniu vodiča, vodič motocykla predbiehal iného účastníka cestnej premávky z pravej strany. Vozidlo zn. Volkswagen však odbočilo vpravo, v dôsledku čoho došlo k ich zrážke. Policajti následne vodiča motocykla obmedzili na osobnej slobode a podrobili kontrole. Pri nej bolo preukázané, že vodič má súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní troch rokov, pričom táto dobe ešte neuplynula. Zároveň bolo preukázané že tabuľky s EČV nachádzajúce sa na motocykli patria inému motocyklu, a rovnako vodič nepredložil povinné zmluvné poistenie. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode, a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.

Zo strany povereného príslušníka Policajného zboru bolo v tejto súvislosti vznesené obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia 37-ročnému Stanislavovi S. z okresu Senec. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com