OBROVSKÁ DRÁMA: Šiestačka strieľala po svojich spolužiakoch, zranila troch ľudí!

Traja ľudia utrpeli zranenia pri štvrtkovej streľbe v škole v meste Rigby v americkom štáte Idaho. Strieľala len 11- až 12-ročná žiačka šiesteho ročníka základnej školy, informuje televízia BBC a agentúra AFP.

Zranení sú dvaja žiaci a jeden zamestnanec školy, avšak nie sú v ohrození života. Dievča si do školy prinieslo zbraň v školskej taške. Jednému z učiteľov sa žiačku napokon podarilo odzbrojiť, v súčasnosti je vo väzbe. Motív jej konania zatiaľ nie je známy.

Vo štvrtok sa v USA odohralo viacero podobných incidentov. V Južnej Karolíne uniesol 23-ročný muž školský autobus s deťmi. Nakoniec sa rozhodol deti pustiť a skončil v rukách polície. V priebehu stredy a štvrtka polícia v USA zatkla niekoľko študentov, ktorí si do školy priniesli zbrane.

Obávame sa, že počet prípadov násilia na školách s použitím strelných zbraní bude v tomto roku pre pandémiu vyšší,“ uviedli profesori kriminalistiky James Densley a Jillian Petersonová. Žiaci sú podľa nich v dôsledku pandémie deprimovanejší a zvyšuje sa tak riziko, že svoje problémy sa rozhodnú riešiť násilím.

Denník The Washington Post odhaduje, že od masakry na škole Columbine v Colorade v roku 1999, kde zahynulo 13 ľudí, bolo násiliu na amerických školách s použitím strelných zbraní vystavených takmer štvrť milióna študentov.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com