OBROVSKÁ DRÁMA: Seniorka (95) spadla a dva dni ležala v byte na zemi! Policajti sa k nej museli zlaniť

Dva dni pociťovala stará žena (95) v Brne ťažko opísateľnú bezmocnosť. Vo svojom byte spadla na zem a nebola schopná sama sa postaviť. Zachránili ju až policajti, ktorí sa k nej spustili z vyššieho poschodia. Babičku následne ošetrili záchranári.

Policajtov na možné problémy starej ženy upozornila sociálna pracovníčka, ktorá sa neúspešne pokúšala babičke doručiť obed. „Jej obavy sa potvrdili. Policajtom sa podarilo so ženou nadviazať kontakt cez dvere. Povedala, že pred dvoma dňami spadla a nebola schopná sama vstať,“ uviedla hovorkyňa policajtov Markéta Skřivánková.

Keďže nedosiahla na kľučku, mestskej polícii nezostávalo nič iné, len zísť k nej z horného poschodia a vojsť cez balkónové dvere. „Pani ležala na zemi na chodbe,“ pokračovala Skřivánková.

O zranenú ženu sa následne postarali záchranári. „Seniorka bola po kolapse pri vedomí, ale bola dezorientovaná. Po poskytnutí zdravotnej starostlivosti bola prevezená na interné oddelenie Nemocnice svätej Anny,“ uviedla hovorkyňa juhomoravskej záchrannej služby Michaela Bothová.

zdroj: blesk.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com