O týchto faktoch vie len málo ľudí. Vedeli ste napríklad, že geneticky modifikované potraviny vôbec nie sú škodlivé?

Stalo sa vám už niekedy, že sa vaša konverzácia s niekým zasekla na mŕtvom bode? V tomto článku vám prinášame 10 neuveriteľných zaujímavostí s ktorými môžete ohúriť svojich blízkych či priateľov!

Einstein sa mohol stať prezidentom:
Osobu Einsteina si každý z nás spája väčšinou s vedou a teóriou relativity. Vedeli ste však, že keď v roku 1952 zomrel izraelský prezident, premiér krajiny mu ponúkol tento jedinečný post. Einstein bol nesmierne poctený, no po krátkom zvažovaní ponuku odmietol. Svoje rozhodnutie odôvodnil veľmi hlbokou myšlienkou, ktorú vtedy vyslovil: „Rovnice sú pre mňa dôležitejšie, lebo politika je pre prítomnosť avšak rovnice sú pre večnosť.“

Náušnice ako mužský doplnok:
Vedeli ste, že v starovekom Egypte nosili náušnice prevažne muži? Bol to symbol vysokého postavenia v spoločnosti. Takéto šperky si mohli dovoliť len králi, poprípade ich rodiny, kňazi a veľmi bohatí ľudia. Neskôr sa tento trend dostal k námorníkom. Tí si pripínali náušnicu po prekročení rovníka, ako symbol úspechu. Zároveň keď niekam pricestovali, mali pred nimi miestni rešpekt a dávali im občerstvenie zadarmo. U pirátov znamenala každá náušnica navyše novú dobytú loď!

Gombíky na uniformách:
Všimli ste si niekedy prišité gombíky na vojenských uniformách? V dnešnej dobe majú už len čisto dekoratívnu funkciu. V minulosti mali však svoje dôležité a dômyselné využitie. Ich prišívanie na rukávy nariadil samotný Napoleon Bonaparte. Rozhodol sa tak učiniť keď videl, ako si jeho vojaci v zimnom období za účelom ušetrenia času utierajú svoje nosy pri nádche práve do rukávov. Takúto neúctu voči uniforme nemohol zniesť, a tak sa začali vyrábať nové modely uniforiem podľa jeho predstáv s gombíkmi na rukávoch.

Objednanie alkoholu poklepkaním po krku:
Existuje zvláštny gesto týkajúce sa toho, že keď si človek poklepká prstami po krku, malo by to značiť, že si objednáva alkohol. Toto gesto sa však spája s históriou, kedy vojaci Petra I., nosili na krku špeciálne tetovanie. Po príchode do baru im po uskutočnení tohto gesta, čiže poklepkaním po tetovaní na krku dali pitie zadarmo.

Škodlivosť geneticky- modifikovaných potravín:
O týchto potravinách už zaručene počul každý z nás. Keď počujeme slovo geneticky- modifikované, vybaví sa nám neznáme nebezpečenstvo. Keby sme takúto potravinu videli v obchode, pravdepodobne by sme sa jej vyhli. Nedávno však vedci z Národnej akadémie vied, inžinierstva a medicíny prehlásili, že geneticky- modifikované potraviny zdravie nijak nepoškodzujú. Svoje tvrdenie zároveň preukázali množstvom výskumov. Údajne jediný rozdiel medzi upravovaným ovocím a zeleninou a medzi potravinami, ktoré si dokážeme vypestovať tkvie v tom, že upravované potraviny sú chránené pred škodcami a rastú v lepších podmienkach.

Krik po daždi je viac počuť:
Po daždi sa vzduch očistí od prachu, peľu a iných látok, ktoré majú schopnosť absorbovať zvukové vlny. Zvuku sa teda vytvárajú lepšie podmienky pre jeho šírenie. Opačný efekt nastáva počas hmly, kedy je vzduch plný rôznych častíc, látok a vodnej pary.

Väčší počet znamienok= dlhší život:
Vedci z Royal College napísali štúdiu o tom, prečo ľudia, ktorí majú viac znamienok sa dožívajú dlhšie. Experimentu sa zúčastnilo neuveriteľných 900 respondentov. Vedci dokázali, že organizmus ľudí, ktorí mali od 100 do 400 znamienok bol preukázateľne mladší ako tkanivá ľudí, ktorí nemali na tele žiadne znamienka. Vysvetlenie je, že teloméry (koncové časti) chromozómov sú u ľudí s veľkým počtom znamienok oveľa dlhšie než u ľudí s nižším počtom znamienok.Tie umožňujú obnovovanie DNA, čo znamená, že čím dlhšie teloméry, tým pomalšie starnutie.

Mandarínky pre dlhšiu mladosť:
Existuje mnoho spôsobov ako spomaliť proces starnutia. Namiesto rôznych chemických ciest a drahých krémov proti vráskam by ste mohli skúsiť niečo prirodzenejšie! Lacné, chutné a voňavé mandarínky majú zázračnú moc. Ich konzumácia má antidepresívne účinky. Pomáhajú pri únave a smútku. Zároveň však obsahujú v sebe veľké množstvo antioxidantov. Tie dokážu účinne bojovať proti škodlivým látkam a toxínom. Taktiež chránia pleť pred UV žiarením, čiže sa vám vytvára podstatne menej vrások.

Lekár ako príčina smrti pacienta:
Podľa štatistík zomrie ročne na svete kvôli nečitateľnému rukopisu lekárov približne 7 000 ľudí. Toto šokujúce odhalenie priniesol nedávno Výskumný ústav lekársky v USA. Zároveň existujú prípady, kedy je pacientovi nasadená chybná liečba. Žiaľ je takýchto prípadov mnoho a ročne podľa tohto ústavu ublížia lekári nevedome až 1,5 miliónu pacientov.

Zákaz pre pilotov nosiť bradu:
Vedeli ste, že piloti majú prísne zakázané nosiť bradu? Je to preto, že husté fúzy a brada zabraňujú dokonalému priľahnutiu kyslíkovej masky ku tvári. Ak by piloti tento zákaz porušovali, mohla by sa celá posádka lietadla ocitnúť v smrteľnom nebezpečenstve. Aby však nemuseli nosiť žiletku kdekoľvek vkročia, 1 centimeter povolený majú.

Dúfame, že bol pre vás tento článok zaujímavý. Vybrali sme novinky o ktorých ste možno ani netušili. Neváhajte sa s priateľmi podeliť o tom, čo vás zaujalo najviac!

ZDROJ: adme.ru

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com