Nový výskum potvrdzuje: Ak budete tráviť čas so svojou mamou, predĺžite jej tým život!

Keď som bola mladšia a moja babička bola ešte na tomto svete, rada som s ňou trávila čas. Vždy bolo zábavné počúvať jej príbehy. S odstupom času viem, aké múdre boli tie príbehy a koľko ma naučila.

Podvedome som vždy cítil, že čas strávený s ňou má na ňu aj na mňa veľmi pozitívny vplyv. Teraz sa však ukázalo, že vedci našli potvrdenie vo výskume. Čas strávený s rodičmi má pozitívny vplyv na kvalitu ich života a tiež na dĺžku ich života.

K tomuto záveru dospeli výskumníci z Kalifornskej univerzity v San Franciscu. Skúmali viac ako 1 600 účastníkov a zistili, že osamelosť bola veľmi dôležitým prediktorom zdravia a dĺžky života účastníkov. Ako výskumníci píšu vo svojom závere, osamelosť súvisí aj s depresiou a vyššou úmrtnosťou účastníkov.

Tieto výsledky nie sú vôbec prekvapujúce. V minulosti bolo veľmi bežné, že starí rodičia žili so svojou rodinou v jednom dome, ktorý bol zvyčajne viacgeneračný. Tento model im poskytoval nielen spoločnosť, ale aj starostlivosť. Ľudia sú predsa spoločenské zvieratá. Bohužiaľ, v dnešnej uponáhľanej dobe majú ľudia čoraz menej času na svoje rodiny. Prečo však neuvažovať o niektorých zmenách v živote?

Teraz máte vedecký argument, prečo by ste mali pozvať starých rodičov a rodičov na večeru! Pokračujte! Vezmite telefón a pozvite ich, aby sa k vám pridali.

A samozrejme, zdieľajte aj tento článok – nech všetci vedia o výhodách trávenia času so staršími ľuďmi!

zdroj: jamanetwork.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com