Nové fakty o Titanicu, o ktorých ste ešte nepočuli!

Je neuveriteľné, že ubehlo už 20 rokov od natáčania filmu Titanic. Pravdaže existuje veľa ľudí, ktorí tento film ešte nevideli, no na druhej strane, niektorí z nás ho pozreli najmenej miliónkrát. Je to nestarnúca klasika, ktorú musí každý zbožňovať. My sme si pre vás pripravili zopár zaujímavých faktov o tomto filme a taktiež na konci článku nájdete bonus o žene menom Rose, na základe ktorej bola vytvorená tá filmová.

1.) Herci ako Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Bale, Macaulay Culkin či Matthew McConaughey si chceli zahrať rolu Jacka Dawsona. Dokonca Kate Winslet prišla na konkurz s Matthewom McConaugheyom, lenže ako všetci vieme, hlavnú rolu dostal miláčik Leonardo DiCaprio.

2.) Avšak ani Kate Winslet nedostala svoju rolu tak ľahko. Jej protivníčkami boli Madonna, Sharon Stone, Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Wynona Rider či Uma Thurman. Aby zvýšila svoje šance na úspech, získala si číslo od režiséra a zavolala mu so slovami: „Musím dostať túto rolu. Neskôr budete nahnevaní, ak ma neobsadíte.“ Teraz však tento telefonát popiera, no zároveň priznáva, že Cameronovi poslala ruže s odkazom: „Od vašej Rose.“

3.) Film Titanic stál viac, než celá loď. Na výrobu filmu bolo použitých 200 miliónov dolárov, zatiaľ čo loď stála iba 7,5 milióna.

4.) Podľa scenára mala Rose bodnúť svojho snúbenca opätkom, no Kate sa rozhodla, že by to lepšie vyzeralo, ak by ho opľula do tváre a nakoniec takto aj scéna skončila.

5.) Cameron nechcel použiť žiadne piesne v jeho filmoch, no skladateľ James Horner tajne nahral pesničku so speváčkou Celine Dion a poslali ju na kazete režisérovi. Celine sa pesnička moc nepozdávala, no keď si prečítala scenár, zmenila svoj názor. Každý plakal počas toho, ako nahrávali pieseň, pretože bola tak nádherná.

6.) V roku 1995 sa Cameron 12-krát ponoril do mora, aby videl stroskotanú loď na svoje vlastné oči. Práve to bol zlom, kedy si režisér uvedomil, že nemôže urobiť žiadnu chybu vo filme, aby si tak uctil pamiatku tých, ktorí na lodi zahynuli.

7.) Pamätáte si DiCapriovu vetu: „Som kráľ celého sveta!“ Bola to improvizácia, lebo také niečo nemal napísané v scenári.

8.) Film zlomil veľa rekordov. Jedným z nich bolo, že sa udržal v kinách 287 dní.

9.) Vo filme sa taktiež objavuje „stará Rose“ s jej psom – nemeckým trpasličím špicom, no nie je to len náhoda. Po zrážke sa našli 3 psy. 2 z nich boli spomínané špice a jeden pekinský kráľovský pes. Mimochodom, vrámci filmu boli natočené scény so psami, ako sa snažia zachrániť, no režisér sa ich rozhodol neuverejniť.

10.) Počas natáčania sa film volal „The Ice Planet“, pretože režisér chcel, aby iné konkurenčné filmy o Titanicu nemohli obkukať produkciu.

11.) Rozpočet filmu bol presiahnutý až dvakrát, ako bolo pôvodne naplánované. Bol to jeden z najdrahších filmov svojho času, dokonca spoločnosť 20th Century Fox musel prizvať ďalšie spoločnosti, aby jej pomohli výdavky utiahnuť. Na druhej strane tu bola spoločnosť Paramount Pictures, ktorá bola ich konkurentom. V podstate nikto neveril, že film vôbec zarobí peniaze.

12.) Scéna, keď Jack kreslí nahú Rose, bola natočená hneď v prvý deň. Režisér chcel dosiahnuť to, že mladí herci sa navzájom veľmi nepoznali a chcel tak zachytiť úprimné emócie a zahanbenie. Winsletová však urobila ešte krok naviac, predtým, ako mali točiť scénu Leovi ukázala svoje prsia, aby sa necítil tak nekomfortne.

13.)Šaty Kate Winsletovej boli vyrobené s ohľadom na to, aby vyzerali dobre suché aj mokré.

14.) Taktiež Jack v tejto scéne urobil chybu. Povedal Rose, aby šla do postele, namiesto toho aby povedal, nech ide na gauč. Túto verziu však ponechali v filme.

15.) Niektoré scény sú priamo založené na spomienkach pozostalých. Napríklad scéna, kde muž posadí dve dievčatá do záchranného člnu so slovami „Nebude to trvať dlho,“ je založená na skutočnom príbehu jedného z dievčat.

16.) Režisér chcel, aby všetky postavy boli vymyslené, no keď dopísal scenár zistil, že skutočne existoval na lodi pasažier menom Jack Dawson.

17.) Fanúšikovia sa však stále hádajú, že Jack mohol prežiť, pretože na dreve, na ktorom ležala Rose, ešte bolo miesto. Dokonca študenti z Veľkej Británie urobili experiment kde dokázali, že DiCaprio mal šance na prežitie. Avšak všetky tieto dohady Jamesa Camerona iritujú: „Na strane 147 v scenári sa píše, že Jack zomrie. Je to jednoduché.“ Podľa režiséra by bol film úplne iný, pokiaľ by Jack nezomrel a práve hlavná myšlienka filmu je o strate milovaných, takže hlavná postava musela umrieť.

18.) Mimochodom použitý kúsok dreva, na ktorom ležala Rose je presná replika fragmentu, ktorý sa našiel pri lodi. Momentálne je vystavený v Halifaxe.

Bonus: Prototyp „Starej Rose“
Beatrice Wood sa stala prototypom „Starej Rose“ z Titanicu. Nie, neplavila sa na tejto známej lodi, no rovnako ako Rose, aj ona pochádzala z bohatej rodiny, no odmietla splniť sen svojich rodičov – aby sa stala umelkyňou. James Cameron čítal jej autobiografiu I Shock Myself a uvedomil si, že prvá kapitola presne opisuje postavu, ktorú už mal dlho v mysli.

Ktorý z faktov vás zaujal najviac a prečo? Dajte nám vedieť do komentárov!

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com