Nikdy som si nemyslela, že zubná pasta by mohla dokázať týchto 10 vecí!

Spread the love

Vedeli ste, že zubnú pastu môžete využiť nielen na čistenie zubov, ale na mnoho ďalších vecí? Keď sa dozviete na čo všetko je dobrá, naozaj vás to milo prekvapí…

V našom dnešnom článku vám ukážeme 20 ďalších neobyčajných spôsobov využitia zubnej pasty:

1) Čistenie striebra a bižutérie

Čistenie striebra stojí veľa peňazí. Je preto dobré vedieť, že pomocou zubnej pasty dokážete vyčistiť rôzne strieborné predmety. Len ich jednoducho pomocou pasty vydrhnite a ľahko tak obnovíte pôvodný lesk.

2) Klávesy na klavíri

Klávesy na klavíry sa zašpinia veľmi rýchlo. Taktiež ich veľmi rýchlo môžete vyčistiť vďaka zubnej paste. Stačí, ak na malú handričku nanesiete trošku zubnej pasty a vody a klávesy jemne vyčistíte. Budete prekvapení, ale toto funguje naozaj dobre!

3) Čistenie topánok

Čo tak si s ňou vyčistiť topánky? Všetky zájdené miesta budú opäť biele ako nové.

4) Škrvny na nábytku

Pomocou zubnej pasty sa taktiež môžete zbaviť škvŕn na drevenom povrchu. Stačí vám len zubná pasta a žiadne ďalšie chemikálie. Odstraňuje tiež škvrny na stole od pohárov.

5) Pripálená žehlička

Ak vám na žehličke ostala pripálená tkanina, použite zubnú pastu na odstránenie problému. Siahnite však po jemnej, neabrazívnej paste. To znamená, že sa treba vyhnúť takej, čo deklaruje rôzne guľôčky, piesok, či aktívne telieska. Stačí bežná obyčajná pasta. Aj tá najlacnejšia.

6) Telefón

Obrazovka vášho telefónu je veľmi náchylná a môže sa poškrabať veľmi rýchlo. Ak ju chcete ochrániť a nepáči sa vám ochranná fólia, stačí ak nanesiete kúsok zubnej pasty na displej a rozotriete ju. Necháte pôsobiť a následne ju utriete do sucha.

7) Umývanie rúk od zápachu

Vadí vám nepríjemný zápach, ktorý vám po príprave obeda na rukách zanechajú ryby, cibuľa, cesnak? Aj v tomto prípade dokáže zubná pasta pomôcť. Jednoducho si s ňou umyte ruky. Rozhodne ale odporúčame si ich potom natrieť, aby ste ich nemali vysušené. Ale aj sucho, ktoré pasta po sebe zanecháva, má svoje využitie.

8) Akné a vyrážky

Nikto nemá rád nepríjemné akné, skúste ich niekedy na noc potrieť pastou a nechať do rána pôsobiť – zmierni zápal.

9) Štípance a popáleniny

Vzhľadom k tomu, že je eukalyptus jednou zo základných zložiek zubnej pasty a je známy chladivým efektom, môžete pastu pokojne použiť aj na popáleniny, prípadne na štípance od hmyzu.

10) Tvrdé päty

Zubnou pastou sa môžete zbaviť aj tvrdej pokožky na nohách. Stačí len jednoducho naniesť hrubú vrstvu a nechať pôsobiť a potom zmyť vodou.

Bol tento článok užitočný? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi!

 

You Might Also Like