Nikdy nie je neskoro poučiť sa z vlastných chýb. Myslíte si, že ste dobrý rodič a idete svojim deťom príkladom?

Viaceré štatistiky dokázali, že väčšina rodičov si myslí, že svoje deti vychováva veľmi dobre. Bohužiaľ, nie je to vždy pravda. Otcovia a matky občas robia tie isté chyby dookola, čo vedie k tomu, že dieťa sa bojí alebo začne byť problematické. V tomto článku vám povieme niečo o tom, ako by ste mali správne vychovávať deti a ktoré veci, by ste ich učiť nemali.

Žalovať sa nesmie:
Rodičia neustále hovoria deťom „nežalujte“ a veria, že je to tak správne. Avšak podľa psychológov je to veľmi zlé, lebo deti sa môžu naučiť nehovoriť rodičom nič, najmä ak sú šikanovaní, pretože sa boja, že ich označia za žalobabu. Namiesto toho by mali dospelí učiť deti rozprávať o nespravodlivých situáciách.

Deti by nemali vyjadrovať svoje negatívne emócie:
Rodičia neznášajú, keď ich deti plačú, sú nahnevané alebo hádžu okolo seba hračky. Je pre nich jednoduchšie zakričať „neplač!“ namiesto toho, aby zistili, aký problém dieťa má. Tento typ reakcie na zlé správanie je najhorší zo všetkých, pretože negatívne emócie musia dať deti von zo seba. Toto je základným kameňom psychického zdravia.

Učitelia, priatelia a susedia by mali mať radi dieťa:
Všetci rodičia snívajú o tom, že ich deti budú obľúbené. Nechcú, aby sa medzi sebou urážali alebo aby medzi nimi vznikali konflikty. Samozrejme, je dôležité, aby dieťa vedelo komunikovať s rovesníkmi a vedelo sa občas podvoliť, no nemôže sa stále obetovať pre druhých.

Tí, ktorí nedosahujú dobré výsledky v škole, nezískajú dobrú prácu:
Mnohí rodičia veria, že úspech dieťaťa v škole priamo súvisí s ich úspechom v dospelosti. Samozrejme, vzdelávanie zohráva veľkú úlohu, no nie je to jediný faktor, na ktorom záleží. Množstvo štúdii dokonca dokazuje, že práve emocionálna inteligencia zohráva obrovskú úlohu v živote človeka.

Deti by mali mať najdrahšie hračky:
Je skutočne potrebné, aby ste dieťaťu kúpili každú hračku, na ktorú si ukáže? Skúste sa zamyslieť, či je to skutočne potrebné. Možnože sa snažíte dať dieťaťu všetko to, čo ste vy nemali v detstve. Ušetriť peniaze na hračkách vás neurobí zlým človekom. Naopak, budete pre svoje deti vzorom a okrem toho ich učíte, aby nemíňali peniaze na zbytočné veci.

Za trest dieťaťu niečo odopriete:
Psychológovia sú presvedčení, že toto nie je zrovna najlepšia forma trestu. Keď ich zbavíte niečoho, čo milujú alebo im zakážete tráviť čas s ich priateľmi, nič ich tým nenaučíte. Naopak, dieťa pochopí, že každý kto má moc, si môže robiť čo chce.

Tak toto boli dobré rady pre rodičov aj budúcich rodičov. Nikdy nie je neskoro poučiť sa z vlastných chýb. Myslíte si, že ste dobrý rodič a ideme svojim deťom príkladom? Dajte nám vedieť do komentárov.

ZDROJ brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com