Nevyhadzujte už peniaze za drahé aviváže, ktoré sú aj tak plné chémie. Prezradím vám môj recept na domácu aviváž!

Čisté, voňavé a mäkké uteráky je presne to, čo nám sľubuje množstvo pracích prostriedkov a aviváží dostupných na trhu. Výsledný efekt ale nie je vždy taký, ako sľubovala reklama na prostriedok.

Dobrá správa je, že kvalitný a účinný prací prostriedok a tiež aviváž si môžete vyrobiť doma. Bude vás stáť len pár centov a okrem voňavej a mäkkej bielizne, bude čistejšia aj vaša práčka.

Domácu aviváž môžete pridávať ku každému praniu presne tak, ako klasickú aviváž z obchodu. Ďalšia dobrá rada je tiež to, že prať by ste mali minimálne pri 45 stupňoch, čo je teplota, ktorá vám zabezpečí nie len čistotu bielizne ale tiež práčky.

Čo teda budete potrebovať na domácu aviváž?
10 g jedlej sódy
150 – 200 ml horúcej vody
800 ml jablčného octu
20 kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu (ak nebudete pridávať olej, môžete pridať pár kvapiek klasickej aviváže)
1 plastovú nádobu (napríklad 5L)

Postup prípravy je veľmi jednoduchý. Do pripravenej plastovej nádoby nalejte vodu, ocot a pridajte sódu. Roztok dobre pretrepte a keď sa vytratia bublinky, pridajte silicu podľa vlastného výberu. Trochu roztok premiešajte a aviváž je hotová. Takáto domáca aviváž je veľmi šetrná, bez chemikálií a zabezpečí vám voňavejšiu a mäkšiu bielizeň a taktiež čistejšiu práčku.

Ďalší skvelý tip máme tiež na výrobu domáceho pracieho prostriedku, alebo lepšie povedané gélu na pranie. Okrem toho že je účinný, je taktiež veľmi šetrný k vašej práčke.

Potrebovať budete:
250 g mydla na pranie
300 g kryštalickej sódy
10 l vriacej vody
10 – 15 kvapiek silice podľa vlastného výberu (prípadne pár kvapiek aviváže)

Aby ste si mohli pripraviť tento domáci prací gél, je potrebné, aby ste nastrúhali mydlo a nasypali ho do vriacej vody, aby sa mydlo úplne rozpustilo. Potom do zmesi pridáme kryštalickú sódu a keď sa kryštáliky úplne rozpustia, môžeme pridať pár kvapiek silice. Hotový prípravok prelejeme do nádob. Zmes môže pri skladovaní mierne zhustnúť. Na jedno pranie je vhodné používať 1 až 1 a ½ odmerky.

ZDROJ lifesport365.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com