Nevera! Odhalíme vám najčastejšie dôvody, prečo vás partner podvádza! Obzvlášť pozor na bod 10!

Fyzická nevera je považovaná za jeden z najhorších činov človeka, ktorý je vo vzťahu. Pre ľudí je občas veľmi ťažké prežiť bolesť zo zrady a vyrovnať sa s deštruktívnymi emóciami aj po mnohých rokoch.

Zmena milovaného človeka výrazne tlačí na psychiku a v zásade ničí dobrú vieru v ľudí. Podľa istých výsledkov približne 78% mužov a 84% žien verí, že nevera je zlá. Ponúkame vám zopár zaujímavých faktov o nevere, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť túto situáciu. Týmto všetkým môžeme zradiť milovanú osobu:

1. Zvyčajne vás partner/partnerka podvedie s tým, koho už pozná:
Štatistika dokazuje, že 60% nevier sa udeje v práci s kolegom/kolegyňou. Preto sa snažte, aby vaše emocionálne prepojenie s partnerom bolo silnejšie ako vaša príťažlivosť k jednému z vašich kolegov. Myslite na vaše spoločné ciele, starostlivosť o deti a objatia, ktorými vás druhá polovička obdarováva.

2. Neverníci si častokrát paradoxne nikoho nehľadajú:
Ak vás partner podvedie, neznamená to, že je nešťastný vo vzťahu. Románik si môže začať s niekým aj napriek tomu, že mu súčasný vzťah vyhovuje. Nevinné flirtovanie môže však prerásť do niečoho väčšieho. Dokonca ani šťastné manželstvo nie je zárukou, že nedôjde ku nevere. Okolo 52% podvádzajúcich manželov a 34% manželiek potvrdilo, že aj napriek nevere si myslia, že ich manželstvo funguje a je úspešné.

3. Každý človek chápe lásku rôznymi spôsobmi:
Každý definuje lásku inak. Zvyčajne ku niekomu cítime najprv silnú fyzickú príťažlivosť, potom sa do tej osoby zamilujeme, túžime ju viac spoznať a nakoniec vznikne nový vzťah. Častokrát sa však stáva, že zatiaľ čo u jednej osoby sa vytvorí silná intímna príťažlvosť, u druhej je to pocit intimity a sympatie.

4. Príčina nevery – neuspokojené intímne túžby:
Monotónnosť a nuda v posteli sú dôvody, prečo partneri vyhľadávajú potešenie mimo vzťahu. Bohužiaľ, veľmi málo mužov a žien zdieľa svoje vzájomné túžby navzájom. Muži občas nemajú žiadnu predstavu o tom, po čom žena v posteli túži. Iba úprimné rozhovory o tom, čo sa vám páči a čo nepáči vám pomôžu pridať iskru do vzťahu.

5. Dokonca aj po nevere partneri ostávajú spolu:
Pravdepodobne ste stretli páry, ktoré sa rozhodli prekonať neveru a ostali spolu. Stáva sa to preto, lebo ľudia sú na seba tak zvyknutí, že sa obávajú zmien. Dokonca niekedy milujúci partner prepáči manželke neveru, len aby boli znovu šťastní. Občas je nevera pre páry iba ďalšou fázou života, ktorú prekonajú, akoby sa nič nestalo.

6. Polygamia je mýtus:
Ľudia sa vyznačujú sériovou monogamizáciou – zosobášia sa, žijú spolu niekoľko rokov a potom sa rozvedú. Zamilujeme sa mnohokrát za život. Niekedy sa stáva, že pár splodí dieťa počas obdobia, kedy sa najviac ľúbia, no potom ich láska prejde, tak si nájdu nového partnera.

7. Nestará sa o svoje telo:
Nebudeme si klamať, bez dobrého intímne vzťah netrvá dlho. Dôležité je, aby sa vo vzťahu partneri priťahovali navzájom. Často sa ženy sťažujú na to, že ich manželia sa nesprchujú každý deň, nemenia si svoje spodné prádlo alebo nechodia ku zubárovi. Ak váš partner nedodržiava hygienické pravidlá, nestará sa o svoje zdravie, tak vás pochopiteľne odpudzuje, bez ohľadu na to, aký je dobrý človek.

8. Sociálne siete zvýšili počet nevier:
Emocionálna a intímna väzba sa môže objaviť počas písania si s osobou opačného pohlavia na sociálnych sieťach. To často vedie k rozvodu, pretože väčšina ľudí to považuje za neveru. Internet ponúka bohaté možnosti porovnávania partnerov s ostatnými ľuďmi na základe fotografií a videí. Ľudské pocity sú veľmi nestále a je ľahké, aby človek sníval o tom, čo nikdy mať nebude.

9. Neprítomnosť duševnej blízkosti:
Okrem intimity vo vzťahu potrebuje mať človek pocit, že druhej osobe rozumie a že sú si blízki aj duševne. Nedostatok starostlivosti, pozornosti či pohodlia vo vzťahoch spôsobuje, že veľa partnerov hľadá zdroj týchto emócii v inej posteli.

10. Najčastejšie podvádzajú ľudia s nízkym sebavedomím:
57% ľudí priznalo, že práve nízke sebavedomie vinia za neveru. Potrebujú mať pocit, že sú chcení a že dokážu niekoho uspokojiť.

11. To, čo sa berie ako nevera v jednom vzťahu, nemusí platiť pre druhý:
Nevera môže mať aj iné kritériá. Niektoré páry považujú neveru, len keď dôjde ku fyzickému zblíženiu medzi mužom a ženou. A ostatní neodpustia partnerovi ani jeden bozk s iným človekom. Je lepšie stanoviť si vopred určité hranice vo vzťahu.

12. Emocionálna nevera – horšia ako fyzická:
Ľudia vidia v emocionálnej nevere menšiu hrozbu ako vo fyzickej. V skutočnosti je to však naopak a je veľmi zlé, že sa váš partner tak veľmi s niekým zblížil. Je však veľmi ťažké dokázať, že ide o emocionálnu neveru.  Môže začať ako priateľstvo, ale potom sa rozvinie do fyzického prepojenia a môže sa stať začiatkom plnohodnotného vzťahu.

13. Spôsob ako prerušiť vzťah:
Namiesto toho, aby osoba ukončila vzťah v ňom radšej ďalej pokračuje, aj keď to už vôbec nie je ako predtým. Nie je to najlepší spôsob, ako pokračovať, pretože bolí byť naďalej s niekým, s kým ste mali taký dobrý vzťah a teraz je to inak. Nebudete šťastnejší.

Vzťah nie je väzenie. Ak nie ste v ňom šťastní, jednoducho to ukončite a netrápte druhú osobu. Niekedy máte len rozbúrené hormóny, ktoré sa snažte neposlúchnuť a uvedomte si, čo vás čaká doma.

Čo pre vás znamená nevera? Myslíte si, že človek dokáže byť verný po celý svoj život fyzicky aj psychicky?

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com