NEUVERITEĽNÝ PRÍPAD: Tri deti žili rok v byte s mŕtvolou svojho deväťročného brata!

Polícia v Houstone, najľudnatejšom meste amerického štátu Texas, v súčasnosti vyšetruje úplne neuveriteľný prípad. Tri opustené deti žili rok v byte s mŕtvolou svojho deväťročného brata. Nikto si nič v bytovom komplexe nevšimol.

Čo viedlo policajtov k nájdeniu zanedbaných a opustených detí v byte neďaleko Houstonu, tamojšia polícia nezverejnila. V byte objavili len deti vo veku od 7 do 15 rokov a vo vedľajšej izbe pozostatky 9-ročného chlapca. Najstarší chlapec povedal, že mŕtvola chlapca bola v izbe už rok. „Zdá sa, že pozostatky tam boli už dlho. Zdôrazňujem, dlhý čas,“ povedal šerif Ed Gonzalez.

Najstarší chlapec sa staral o mladšieho. Deti prežili v byte bez elektriny. Všetci boli podvyživení a mali telesné zranenia. Keď ich policajti objavili, okamžite ich previezli do nemocnice. Nie je jasné, či chodili do školy.

Vyšetrovanie ukázalo, že súrodencom občas pomáhal sused, ktorý im nabíjal mobilné telefóny a kupoval jedlo, uviedol Thomas Gilliland, hovorca úradu šerifa.

Policajti neskôr našli matku a jej priateľa. Obaja boli vypočutí, ale prepustení. Príčina smrti deväťročného chlapca zatiaľ nie je známa. „Prebiehajú ďalšie výsluchy a čakáme na výsledok pitvy,“ povedal Gilliland.

Nikto nechápe, ako je možné, že deti mohli žiť tak dlho samé v úplne nevyhovujúcich podmienkach a nikto si nič nevšimol. Miestny úrad sociálnej starostlivosti rodinu veľmi dobre pozná, ale v čase, keď boli deti objavené samé v byte, v rodine neprebiehalo žiadne aktívne vyšetrovanie, uviedol úrad.

V bytovom komplexe, kde sa byt nachádzal, ani v škole však nebolo zaznamenané nič nezvyčajné. Nie je tiež jasné, prečo sused, ktorý deťom občas pomáhal, neinformoval úrady.

 

zdroj: abc13.com

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com