Neuveriteľné zverstvo: Policajti vtrhli do domova dôchodcov v levickom okrese: Špina, zima a výkaly!

Starostlivosť o starých, chorých a nevládnych je pre každú civilizovanú spoločnosť prirodzená. Domovy sociálnych služieb tak vznikajú pod hlavičkami rôznych inštitúcií a povesť o nich, o podmienkach života v nich, poskytovanej starostlivosti a samozrejme aj o cene za ne neraz prekračuje hranice okresu.

Jeden taký domov sociálnych služieb funguje aj v levickom okrese. Jeho povesť tiež prekračuje hranice okresu, ale v tom zlom svetle. Pracovníci inštitúcií oprávnení kontrolovať tento domov sa dovnútra väčšinou nedostali a len od miestnych za dozvedeli, že jeho klienti sa občas dostanú von a prosia v dedine o jedlo a sladkosti.
Levickí policajti na základe zistených skutočností vykonali domovú prehliadku v priestoroch tohto sociálneho zariadenia. Nachádzalo sa tu 10 ľudí vo veku od 46 do 70 rokov s rôznymi ochoreniami, jedna osoba je dokonca imobilná. Vnútorná teplota v izbách (16.12.2020) sa pohybovala od 8,4 do 18,4 stupňov Celzia, v miestnostiach bol neporiadok, zápach, hmyz, plesne na stenách a stropoch a zvieracie exkrementy v interiéri. Umiestnené osoby nemali zabezpečený dostatok jedla, hygienu a čisté šaty.
Niektorí z nich trpeli rôznymi kožnými ochoreniami a navyše s nimi bolo aj nevhodne zaobchádzané.
Za svoj pobyt a poskytované služby platili tieto osoby podľa zmluvy len 65 eur, pričom však vraj odovzdávali majiteľke celý svoj dôchodok.
Policajtov pri domovej prehliadke zarazila aj tá skutočnosť, že zvonku bola na vchodových dverách kľučka, ale zvnútra tzv. guľa.
55-ročná majiteľka tohto zariadenia, fungujúceho pod hlavičkou občianskeho združenia, bola po vypočutí obvinená zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby a vyšetrovateľka PZ dala podnet na návrh na jej väzobné trestné stíhanie. Návrh akceptoval aj prokurátor a príslušný súd rozhoduje o jej väzobnom trestnom stíhaní.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com