NEUVERITEĽNÉ! Najprv na psíka zavolali políciu, potom ochranárov zvierat. Tento úbohy psík mal na sebe až 3kg špiny!

Niekedy je priamo neuveriteľné, čoho sú niektorí ľudia schopní. Nie nadarmo sa hovorí: „Pes je najlepším priateľom človeka.“ V mnohých prípadoch sa stalo, že pes dokázal byť ľuďom nielen oporou v ťažkých životných situáciách, ale aj ich záchrancom. Žiaľ nie každý človek dokáže patrične oceniť lásku a vernosť, ktorú mu jeho domáci miláčik poskytuje.

Často sa stáva, že si rodina kúpi psíka, no neuvedomuje si plne čo taká starostlivosť obnáša. Keď sa ho „nabažia“, pes skončí v útulku alebo v horšom prípade na ulici. Polícia v štáte Texas bola zavolaná na miesto niekoľkými ľuďmi na ulici, keďže sa im do cesty postavilo niečo neidentifikovateľné. Po informovaní policajnej posádky okamžite prišli na miesto.

V strede cesty sa im podarilo rozpoznať veľké zviera, ukryté pod kopu špiny a nečistôt. Po dlhšom skúmaní sa im podarilo prísť na to, že sa jedná o úbohého psíka, ktorého niekto nechal na ulici. Nie je presne známe, ako dlho sa toto zviera túlalo po uliciach mesta. Na základe však množstva špiny, ktoré malo na sebe sa doba jeho pobytu vonku odhaduje na niekoľko mesiacov.

Nájdený psík dostal meno Hamish a bol po nájdení okamžite prevezený do San Antonio Animal Care centra, kde sa o neho postarali odborní pracovníci. V septembri toto centrum na sociálnych sieťach zverejnilo príbeh Hamisha.

Šokujúce odhalenie nastalo, keď psíka vážili pred a po očistení. Pred tým mal celých 9 kilogramov a potom už iba 6, z čoho vyplýva že niesol dlhú dobu so sebou až 3 kilá špiny, ktoré ho museli mimoriadne trápiť. Zároveň musel podstúpiť stomatologickú operáciu, keďže sa jeho chrup nachádzal taktiež vo veľmi zlom stave a prišiel o niekoľko zúbkov.

Dospelý pes má 42 zubov. Hamishovi sa podarilo zachrániť len 11. V súčasnosti ho ešte čaká niekoľko zákrokov, no cíti sa už výrazne lepšie. Nakoľko jeho situácia dojala mnohých, nebolo veľmi náročné mu nájsť nový domov. Teraz sa teší v kruhu milej, adoptívnej rodiny, ktorá sa o neho vzorne stará a konečne si môže užívať teplo domova.

ZDROJ: boredpanda.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com