NEUVERITEĽNÉ: 56-ročný muž má covid už 14 mesiacov, pozitívnych mal 78 testov!

Pred 14 mesiacmi bol pozitívne testovaný na koronavírus. Odvtedy sa 56-ročný Turek Muzaffer Kayasan z Covidu-19 neuzdravil, zrejme kvôli oslabenej imunite spôsobenej leukémiou, uviedla agentúra Reuters.

Kayasan doteraz podstúpil 78 testov, všetky s pozitívnym výsledkom. Od novembra 2020 strávil deväť mesiacov v nemocnici a ďalších päť v domácej izolácii odrezaný od svojej rodiny. Jeho návštevy končia v záhrade, kde sa rozprávajú cez sklenené dvere.

Hoci predchádzajúce štúdie ukázali, že imunosuprimovaní pacienti sú známi vyšším rizikom dlhodobej infekcie covidom-19 s ťažkým akútnym respiračným syndrómom, 14 mesiacov je stále nezvyčajných.

Serap Simsek Yavuz, profesor infekčných chorôb na Istanbulskej univerzite, uviedol, že ide o najdlhší prípad, ktorý pozorne sledujú kvôli riziku mutácie.

Navyše, kvôli nekonečným pozitívnym výsledkom testov nemôže Kayasan podstúpiť ani očkovanie. Neumožňuje mu to vyhláška, podľa ktorej sa v Turecku môžu očkovať len osoby, ktoré sa z choroby úplne zotavili.

„Uzdravil som sa, ale stále mám v tele zvyšky koronavírusu. Toto je jediné vysvetlenie, ktoré som dostal pre pozitívne testy,“ uviedol Muzaffer.

 

zdroj: spiegel.de

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com