Neutíchajúca veštba Nostradama pre ľudstvo: Bude rok 2022 najhorším za predchádzajúcich 100 rokov?

Už viac ako 450 rokov nie je medzi nami, ale jeho názory, odkazy a myšlienky, ešte stále žijú a pretrvávajú v nás ľuďoch. Francúzsky liečiteľ, kozmonaut a človek venujúci sa alchýmií Michel de Nostredame – pre väčšinu obyvateľstva Zeme známy ako Nostradamus, bol človekom, ktorého slová a vety figurujú v ľudskej mysli už niekoľko desiatok rokov bez zabudnutia.

Rozmach vodcu Nemecka, buržoázna revolúcia vo Francúzsku, ale aj súčasné veľké problémy Európy hroziace a pretrvávajúce teroristické útoky. Všetkými týmito predpoveďami sa Nostradamus zapísal do pamätí ľudí a takisto aj do dejín súčasného ale aj minulého sveta. Ako mohol práve on tušiť a predpovedať tieto udalosti? To nikto z nás nevie.

Hrozba ďalšej svetovej vojny?
O tretej svetovej vojne sa rozpráva v médiách už niekoľko desiatok rokov, zatiaľ však iba v rámci špekulácií a ničím nepodložených faktoch. Niektorí zainteresovaní ľudia tvrdia, že tretia svetová vojna už trvá a sme jej súčasťou. Už sám Nostradamus však predpovedal a považoval rok 2022 za ten, ktorý bude spôsobovať ďalekosiahle zmeny pre ľudské pokolenie a takisto za rok, kedy sa tretia svetová vojna naozaj začne.

Krajina galského kohúta a jeho rodné Francúzsko – práve tam sa majú uskutočniť začiatky bojov tretej svetovej vojny, ktoré sa odtiaľ rozšíria do ostatných krajín Európy a budú trvať až do vyčerpania – neuveriteľných 27 rokov. To však nebude ani zďaleka jediný problém, s ktorým sa ľudstvo bude musieť v nastávajúcom období popasovať.

Ničivé prírodné tragédie ešte horšie ako v minulosti – to je ďalšia predpovedaná hrozba. Snáď najhoršou predpoveďou je výbuch sopky Vezuv. To však ale zďaleka nie je jediné miesto, kde vzrastie seizmická aktivita. Predpovedaná hrozba platí aj pre krajiny Severnej Ameriky a dá sa povedať celého sveta – všetky tieto skutočnosti sa dajú považovať za pohrozenie životného prostredia voči nám ľudom.

Pozitívny charakter jeho predpovedí sa týkal predovšetkým pokroku v medicíne, dlhšieho života obyvateľov a vyvíjajúcemu sa pozitívnemu vzťahu medzi človekom  a prírodou – zo strany ľudí dôjde  k vnímaniu prírody ako vyčerpateľného zdroja. Ale aj v týchto predpovediach je istá možnosť iba hrozieb. Nostradamus predsa písal jeho články v troch jazykoch, ktoré preložiť bolo čiastočne pre vedcov namáhavé.

zdroj: ofigenno.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com