Neurológovia navrhli pieseň, ktorá okamžite znižuje nepokoj a stres. Neveríte?

Medzi „najmodernejšie“ choroby patrí stres a úzkosť. Hovorí sa, že zlé duševné zdravie je tichým zabijakom a často vedie k depresii a pokusom o samovraždu. Psychológovia upozorňujú, že až 30 % populácie trpí depresiami, panickými stavmi a väčšina ľudí trpí úzkosťou.

Výskumníci sa zhodujú, že pocity nepokoja sa začínajú už v ranom veku. Príliš ochranárski rodičia vzbudzujú pocit nebezpečenstva, ktorý je umocnený potrebou a tlakom spoločnosti, aby sa z dieťaťa stal úspešný a vzorný študent a potom aj zamestnanec. Nepomáha ani technológia. Každý chce byť in a často ide o jeho zdravie…
Ľudia na nás neustále tlačia, aby sme robili len tie „najlepšie rozhodnutia“, o ktorých potom diskutujú všetci – učitelia, rodina, priatelia aj cudzí ľudia na sociálnych sieťach. Ako sa môžeme vyrovnať s neustále sa zvyšujúcim tlakom?

Ukázalo sa, že väčšina ľudí siaha po liekoch. Farmaceutický priemysel ponúka množstvo rôznych tabletiek proti depresii, na upokojenie alebo na pokojný spánok… Bohužiaľ, nie všetky pomáhajú a často majú vážne vedľajšie účinky. Vedci prišli s oveľa účinnejšou a zdravšou metódou, a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov! Čítajte ďalej!
Počuli ste už o muzikoterapii? Už dlho je známe, že niektoré piesne nás dokážu upokojiť a prebudiť v nás rôzne emócie. Vedci z Veľkej Británie pod vedením Dr. Davida Lewisa – Hodgsona zo spoločnosti „Minilab International“ zložili výnimočnú pieseň… „Weightless“ (video na konci článku) spomaľuje srdcovú frekvenciu poslucháča, znižuje krvný tlak a znižuje hladinu stresu.
Vedci však varujú pred počúvaním tejto hudby počas práce, pretože príliš uvoľňuje a schopnosť sústrediť sa výrazne klesá.

Ak ste nervózni, dajte si teplý kúpeľ a počúvajte túto pieseň. Dajte nám vedieť, či vám to pomohlo! 🙂
Zdieľajte tento článok so svojou rodinou a priateľmi. Stres a panika škodia vášmu zdraviu – nechajte ich, nech sa o to postarajú!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com