Nespravodlivé odsúdenie pitbula Buddyho. Mysleli si že útočí, on však zachraňoval ľudský život!

Pri pohľade na niektoré zákony nám niekedy môže zastávať zdravý rozum. Podobne to je aj so zákonom, ktorý sa vyjadruje o držbe psov bojových plemien. Všetkým je jasné, že práve tieto plemená v sebe nesú o niečo viac temperamentu, avšak správanie takého psa závisí od jeho majiteľa. Tak ako môžete vychovať „nerváka“ z pudla, môžete si aj z pitbula vychovať mierumilovného a poslušného psa.

Mnoho ľudí si bohužiaľ voči týmto plemenám vytvorilo predsudky a podľa toho aj konajú. Príkladom môže byť aj príbeh pitbula Buddyho, ktorý odvážne zachránil život malého chlapca. Buddy so svojím majiteľom boli na prechádzke okolo rieky Murray v austrálskom meste Moama.

Prechádzka vyzerala úplne klasicky, ako každá iná, až kým sa Buddy nerozhodol vyvliecť z vodítka a ujsť. Bežal oproti žene s dvomi malými deťmi a naozaj to vyzeralo, že chce na deti zaútočiť. Opak bol pravdou.

Matka dvoch detí sa snažila svojich synov utopiť. Buddymu sa podarilo vytiahnuť z vody staršieho chlapca, ktorému Buddyho majiteľ poskytol prvú pomoc. Mladší, 5 ročný chlapec však nemal také šťastie. Majiteľ zavolal na toto miesto políciu, avšak tá si situáciu nenechala vysvetliť a mysleli si, že deti napadol pes. Buddyho zobrali so sebou a plánovali ho utratiť.

Aby sa Buddy mohol opäť vrátiť ku svojej rodine, museli vyzbierať 50 000 podpisov, získať potvrdenie od veterinára a tiež napísať oficiálny list, v ktorom vysvetlili ako sa situácia naozaj stala. Vďaka tomu bol osud Buddyho zachránený a mohol sa vrátiť späť ku svojmu majiteľovi. Polícia naďalej pátra po matke, ktorá sa snažila utopiť svoje dve deti.

ZDROJfacebook.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com