NESKUTOČNÁ BEZOHĽADNOSŤ: Ožratý vodič zrazil v Hornej Súči cyklistu, z miesta nehody ušiel

NESKUTOČNÁ BEZOHĽADNOSŤ: ZRAZIL A VÁŽNE ZRANIL CYKLISTU! NAJHORŠIE JE, ŽE MU NEPOSKYTOL PRVÚ POMOC A UŠIEL Z MIESTA DOPRAVNEJ NEHODY.

Trenčianski dopravní policajti vyšetrujú dopravnú nehodu, po ktorej bezohľadný vodič zrazil cyklistu a ušiel z miesta nehody bez toho, aby mu poskytol prvú pomoc.
Podľa doterajších zistení, došlo v obci Horná Súča k dopravnej nehode, kde vodič mal viesť dodávku po ceste III/1882 v smere od Trnávky na obec Horná Súča. V obci Horná Súča pri predchádzaní nezachoval dostatočný bočný odstup od predchádzaného cyklistu (48 r.) a pravou prednou časťou svojho vozidla narazil zozadu do cyklistu, ktorý prechádzal po uvedenej ceste tým istým smerom. Po náraze zostal cyklista ležať na zemi, vodič po dopravnej nehode, na mieste dopravnej nehody nezotrval, z miesta nehody odišiel a pokračoval ďalej v jazde.

Cyklista bol RZP prevezený do FN Trenčín, kde bolo zistené, že pri dopravnej nehode utrpel mnohopočetné poranenia hlavy.
Vodič dodávky bol následne vypátraný a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania 1,51 mg/l, čo predstavuje 3,15 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška bola o niečo nižšia, ale stále presahujúca tri promile alkoholu (3,04 promile).

Policajti ďalej zistili, že dodávka, na ktorej jazdil je firemná a vodič nemal súhlas na využívanie vozidla na súkromné účely.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Trenčín vzniesol 41-ročnému mužovi z okr. Trenčín obvinenie z niekoľkých trestných činov, a to pre prečin „Ublíženie na zdraví“ v jednočinnom súbehu s prečinom „Neposkytnutie pomoci“, z prečinu „Neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla“ a prečinu „Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky“. Taktiež spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného. Dopravná nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania.

 

zdroj:Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com