Nervózne ženy by mali piť šampanské každý deň. 3 dôvody, prečo je tomu tak…

Spread the love

Šampanské je nápojom víťazov. Jeho názov pochádza z francúzskej provincie Champagne, kde sa už niekoľko storočí pestuje hrozno na výrobu tohto šumivého vína. Vyrobené v nesterilných podmienkach sa víno začalo opäť kvasiť a sudy spolu s ním často explodovali, preto mu dali prezývku “nápoj diabla”.

 

Madame de Pompadour bola známa svojou vetou: “Šampanské je jediný nápoj, ktorý robí ženu krásnou.” A skutočne, opojné šumivé víno si rýchlo získalo popularitu medzi obľúbeným dámskym nápojom.

Benediktínsky mních Dom Pérignon je považovaný za otca šampanského. S jeho fenomenálnou pamäťou a zmyslom pre chuť, sa mu podarilo šikovne nakombinovať víno s nezameniteľnou chuťou.

Mnoho žien sa mylne domnieva, že šampanské je v podstate nízko-alkoholická sóda.

Pitie šampanského na prázdny žalúdok je škodlivé. Zvyšuje sa tým kyslosť žalúdočných štiav, čím sa dráždi zažívací trakt.

Jeho kalorický obsah je tiež vysoký. Najviac kalórií má polosladké šampanské, pretože je v ňom najväčšie množstvo energeticky nasýteného alkoholu.

Existuje aj rozšírený názor, že výhody šampanského sa rovnajú pozitívnym účinkom červeného vína. Koniec koncov, víno obsahuje antioxidanty – neoceniteľné látky v boji proti voľným radikálom.

Šampanské však nie je červené víno a preto sa v ňom nachádza menej prospešných látok, ako v spomínanom víne.

A predsa, mierna konzumácia šampanského má blahodarné účinky na dýchací systém, stimuluje tráviaci systém a zlepšuje tok žlče.

Ak chcete minimalizovať škody z pitia šampanského, využite ho na kozmetické účely! Kvalitný nápoj zaistí starostlivosť telu a pleti, vlasom a nechtom. Čistiace vody zo šampanského sú najlepším výberom pre tých, ktorí si chcú predĺžiť mladosť svojej pleti a kože.

Malé množstvo šampanského (100 ml za deň) vás dokáže povzbudiť a okamžite dodať pocit radosti. Jeden pohárik šampanského denne chráni váš organizmus pred neurologickými ochoreniami súvisiacich s vekom.

Ako vidíte, aj obyčajný alkoholický nápoj sa dá využiť ku skrášľujúce účely. Na zdravie!

You Might Also Like