Nenápadný krájač na vajíčka. Napadlo by Vám využiť ho týmito spôsobmi ?

Každý z nás má určite v kuchyni veľké množstvo rôznych kuchynských pomôcok na spracovanie a prípravu surovín a jedál. Rôzne naberačky, príbory, nože, vykrajovačky, krájačky, strúhadlá a iné. Úplne bežnou pomôckou je tiež krájač na varené vajíčka. Napadlo by vás použiť ho aj inak, ako na vajíčka?

Táto malá nenápadná vecička vás prekvapí svojou všestrannou využiteľnosťou. Okrem varených vajíčkom v nej totiž môžete nakrájať aj množstvo ďalších surovín. Výhodou takéhoto spôsobu krájania je najmä rýchlosť a tiež pravidelnosť nakrájaných kúskov. Pokiaľ použijete krájač na vajíčka, plátky ktoré ním vytvoríte budú rovnaké, čo prispeje k estetickej hodnote vášho jedla.

Jediným obmedzením je, že sa dá využiť len na mäkšie suroviny. V prípade že je niečo príliš tvrdé, by sme mohli krájač poškodiť, prípadne vykriviť. Na čo teda môžete využiť krájač na vajíčka? Určite je toho mnoho, my vám však ako príklad prinášame napríklad maslo, cuketu, párky, či varené zemiaky.

Tieto suroviny môžete po nakrájaní spoločne orestovať na panvičke a vytvoriť tak rýchly, chutný a veľmi estetický pokrm. Obyčajný krájač na vajíčka vám dokáže zjednodušiť a urýchliť prípravu takýchto jednoduchých, ale chutných pokrmov.

ZDROJ: youtube.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com