Nemôžete zaspať? Máte problémy so srdcom či sústredením? Možno za to môže Wi-Fi v domácnosti!

Určite aj vy máte doma Wi-Fi pre pohodlnosť a jednoduchosť pripojenia na internet, ale zamysleli ste sa nad tým, že okrem pozitív má Wi-Fi aj svoje negatíva? Jedným z nich je aj to, že Wi-Fi môže spôsobiť zdravotné problémy a zhoršiť kvalitu spánku.

Wi-Fi vyžaruje netermálne rádiofrekvenčné vlny, ktoré môžu narušiť normálny bunkový vývoj, čo predstavuje riziko najmä pre deti, ale takisto aj pre tehotné ženy a ich plod. Nebezpečenstvo je, že toto žiarenie negatívne ovplyvňuje rast tkaniva. To predstavuje najväčšie riziko pre deti a mládež, ktoré sa vyvíjajú, a preto sú na nepriaznivé účinky Wi-Fi citlivejšie ako ostatní.

Wi-Fi má takisto veľký vplyv na váš spánok. Ak trpíte nespavosťou alebo máte ťažkosti so zaspávaním, problém môže byť práve vo vašej Wi-Fi alebo telefóne, ktorý takisto vysiela nízkofrekvenčné vlny. Ak ste preto aj vy vystavený elektromagnetickému žiareniu, váš spánok nie je tak kvalitný alebo ho máte nedostatok, a to môže spôsobiť zdravotné problémy.

Funkcia mozgu:
Možno si poviete, že to nemôže byť pravda, ale Wi-Fi ovplyvňuje vo veľkej miere aj prácu vášho mozgu. Môže spôsobiť poruchy sústredenia či pamäte a nepriaznivo ovplyvniť činnosť mozgu.

Spermie:
Frekvencia Wi-Fi znižuje pohyb spermií a spôsobuje fragmentáciu DNA. U mužov teda môže uškodiť spermiám a u žien zasa ovplyvniť plodnosť alebo spôsobiť rizikové tehotenstvo.

Srdce:
Škodlivé vlny, ktoré Wi-Fi vo vašej domácnosti vysiela takisto zvyšujú riziko cievnych a srdcových chorôb. Môže spôsobiť srdcový stres či zvýšenú srdcovú frekvenciu.

Rakovina:
Určitá dávka elektromagnetického žiarenia zvyšuje riziko rakoviny a výskyt nádoru.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: medicinespower.com / zabava4u.tiscali.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com