Nemáte radi čistú vodu? Tento nápoj je zdravou alternatívou a navyše výborne chutí!

Naše telo sa skladá z viac ako 60 % z vody, a preto je dôležitá pre fungovanie organizmu. Dehydratovaný človek môže trpieť nedostatočným krvným obehom, suchou pokožkou alebo migrénami.

Všetci vieme, aký dôležitý je pitný režim pre naše zdravie. Niektorí z nás však chcú nápoj s trochou chuti. Máme recept na ovocnú vodu, ktorá je chutná a zdravá.

Stačí zmiešať 3 zložky a dodať telu vysokú dávku vitamínu C a antioxidantov. Uhorka je podceňovaná zelenina, ktorá je bohatá na vitamíny a protizápalové látky. Navyše obsahuje vysoký podiel vody (až 97 %), ktorá zaručene uhasí váš smäd. Uhorka tiež pomáha očistiť telo od toxínov. Citrón je bohatým zdrojom betakaroténu, vitamínov skupiny B, E, vápnika, horčíka, sodíka a železa. Táto kombinácia látok vyvoláva zvýšenú tvorbu slín, čo znamená viac tráviacich enzýmov – rýchlejšie chudneme. Mäta upokojuje žalúdok, uvoľňuje dýchacie cesty, znižuje bolesti brucha a osviežuje dych.

Príprava:

Do džbánu nalejte 8 pohárov vody, pridajte polovicu nakrájanej uhorky, 2 plátky citróna a hrsť lístkov mäty. Umiestnite do chladničky na noc a nechajte odpočívať. A hotovo! 🙂

Podeľte sa o tento skvelý recept s rodinou a priateľmi! Je vhodná pre každého, kto rád pije vodu s trochou chuti 🙂

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com