NECHUTNÝ ÚTOK Rusov: Vystrelili raketu do radu ľudí čakajúcich na humanitárnu pomoc, najmenej 6 mŕtvych!

Najmenej šesť ľudí zahynulo a 15 bolo zranených, keď ruská raketa zasiahla rad ľudí čakajúcich na doručenie humanitárnej pomoci v Charkove.

Informoval o tom dnes na sociálnej sieti oblastný gubernátor Oleh Sinehubov, ktorý predtým informoval o ostreľovaní Charkova raketami vypálenými z lodí v Čiernom mori. Správu nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov. Objavili sa aj správy, že ľudia čakali na jedlo.

„V Charkove Rusi použili ďalekonosné zbrane na ostreľovanie Novej pošty, kde obyvatelia Charkova dostávali humanitárnu pomoc. Podľa predbežných údajov bolo zabitých šesť pokojných obyvateľov a 15 ďalších bolo hospitalizovaných v zdravotníckych zariadeniach. Počet obetí sa upresňuje,“ napísal Sinehubov.

Nočné ostreľovanie Luhanskej oblasti si vyžiadalo štyri obete, oznámil gubernátor Serhij Hajdaj. Obvinil ruské sily z používania fosforových bômb. Podľa oznámenia ukrajinskej Štátnej služby pre mimoriadne situácie si útoky na obytné oblasti v meste Ochtyrka a jeho okolí vyžiadali najmenej päť obetí.

„Centrum Charkova bolo v noci ostreľované raketami Kalibr vypálenými z lodí ruskej Čiernomorskej flotily. Znamená to, že už k nám letí odtiaľ,“ citoval Sinehubova portál Ukrajinska pravda.

zdroj: pravda.com.ua

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com