NECHUTNÝ PODVOD: Podvodníci od dôchodkyne vylákali cennosti za desiatky tisíc eur!

V jednom z okresov banskobystrického kraja polícia vyšetruje prípad podvodu na senioroch, pri ktorom prišla 78-ročná dôchodkyňa o cennosti v hodnote takmer 60000€!

Neznámy muž, vydávajúci sa za pracovníka Poštovej banky zatelefonoval nič netušiacej žene s tým, že za pol hodinu jej poštárka donesie doporučený list.
Približne o 20 minút neskôr jej opäť volal neznámy muž, pravdepodobne iný ako predtým a vydával sa za policajta kriminálnej polície. Opýtal sa jej, či jej niekto predtým nevolal, zrejme aby vniesol do prípadu potrebnú dôveryhodnosť a oznámil jej, že sledujú ozbrojeného páchateľa. Kázal jej, aby sa zamkla v byte a nikomu neotvárala, aby pobalila všetky cenné veci a oni jej ich „postrážia“. Vypýtal si číslo na mobil a ďalej s ňou komunikoval z utajeného čísla. Ďalší pokyn znel vyhodiť veci z balkóna s tým, že to na polícii preskúmajú.

Pani postupovala podľa pokynov v domnení, že telefonuje s policajtom a kufor s cennými vecami vyhodila z balkóna. Odtiaľ ho zobrali muž a žena, ktorí odišli preč.
Aj tento prípad dokazuje zákernosť, s akou dokážu podvodníci oklamať veľmi zraniteľných a dôverčivých seniorov, ktorí v priebehu krátkej chvíle môžu prísť o celoživotné úspory!

Informujte o týchto prípadoch svojich rodinných príslušníkov, ale aj susedov a známych, ktorí nemajú prístup k sociálnym sieťam, aby vedeli, čoho sú títo ľudia schopní a dávali si pozor! Nemajú zábrany vydávať sa za kohokoľvek a pod vymyslenými legendami klamať a okrádať seniorov, ktorí celý život tvrdo pracovali…

zdroj: Polícia SR – Banskobystrický kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com