Nebuďte leniví a zdvíhajte ruky dohora! Existujú 4 dobré dôvody, prečo by ste tak mali robiť.

V dnešnej dobe sa všetko vymýšľa tak, aby sme sa cítili a žili čo najkomfortnejšie. Napríklad vypínače v domoch sú umiestnené tak, aby boli na úrovni ruky, čiže nemusíme ruky naťahovať od výšky. Možno to znie zvláštne, no je dôležité, aby sme každý deň aspoň na chvíľu držali ruky hore.

Fyzioterapeuti tak radia z rôznych dôvodov. Dokonca jedno jednoduché cvičenie vám pomôže obnoviť organizmus a zabrániť vzniku viacerých ochorení. Tak čo, chcete byť zdraví? Zdvihnite ruky! Rady dobrých lekárov:

1. Zdvihnuté ruky podporujú činnosť gastrointestinálneho traktu, uľahčujú rýchlejší prechod potravy. Zlepšuje sa peristaltika, vznikajú profylaktické procesy hniloby a kvasenia, dochádza k rozvoju dysbakteriózy.

2. Zdvihnite ruky dohora a zabráňte ich ovísaniu. Ovisnuté ruky deformujú chrbticu, čo vedie k osteochondróze a iným ochoreniam. Zdvihnite ruky, natiahnite chrbát a rozvíjajte flexibilitu.

3. S vekom sa zdá, že sa orgány hrudnej a brušnej dutiny usádzajú na iné miesto. Keď zdvihnete ruky nahor, veľmi to prospeje vašim vnútorným orgánom a navyše posilňujete brušné svaly.

4. Je dobré zdvíhať ruky nielen po jedle, ale aj po pití. V takomto prípade vám voda neostane v tele. Rýchlo prechádza cez črevo a premýva všetky vnútorné steny.

20-30 minút pred jedlom vypite 1-1,5 šálky letnej vody a zdvihnite ruky nahor. Je to obzvlášť užitočné pre tých, ktorí trpia zápchou.  Teraz už viete, prečo je dobré zdvíhať ruky. Venujte sa tejto činnosti 10-15 minút denne. Je to rýchle a efektívne, dokonca sa ani nemusíte zdvihnúť zo stoličky, a výsledok vás nenechá dlho čakať.

ZDROJ takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com