Naučila som sa týchto 10 trikov pri pestovaní orchideí a teraz sa o ne podelím s vami! Vďaka tomu bude vaša orchidea lepšie kvitnúť!

Orchidea je veľmi elegantná, módna a nápadná izbová rastlina. Snáď neexistuje dom, ktorého okno by nezdobilo niekoľko nádherne sfarbených orchideí. Ak patríte medzi jeho fanúšikov, naučte sa, ako sa o ňu profesionálne starať.

1. Pokúste sa určiť jej vek
Ak nemáte rok, určite nekvitnete. Vek rastliny môžete určiť aj podľa počtu listov. Dospelá rastlina by mala mať aspoň 5-8 listov.

2. Skontrolujte korene
Korene vzdušných orchideí potrebujú veľa svetla, preto je najlepšie zasadiť ich do plastových priesvitných kvetináčov. Na dne by mali byť otvory, cez ktoré môže prúdiť dostatok vody.

3. Nemeňte ich polohu

Orchidea je pomerne konzervatívna rastlina, nemalo by sa s ňou príliš hýbať, inak bude v strese a nebude kvitnúť.

4. Dajte jej dostatok svetla
Potrebujete svetlo, nikdy ho neskladujte na tienistom mieste. Ak váš byt nemá dostatok slnka, kúpte si pre rastlinu špeciálnu fytolampu. To môže byť veľkým prínosom aj v zime.

5. Správne zavlažovanie
Orchideu zalievajte, keď je pôda suchá, aby jej korene nezhnili. Keď mesiac rozkvitne, nemusíte ho už ani zalievať, potom si rastlina potrebuje trochu oddýchnuť. Osobitnú pozornosť treba venovať zalievaniu bezprostredne pred kvitnutím.

6. Správna teplota
Nemáte radi príliš veľké teplotné výkyvy, takže rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou by nemal byť väčší ako 4-6 stupňov. Od leta do jesene ho môžete mať na terase.

7. Výživa
Výživa založená na fosfore a draslíku je pre orchideu nevyhnutná na stimuláciu kvitnutia.

8. Vlhkosť
Nemá rada suchý vzduch, takže ak je v miestnosti príliš suchý vzduch, občas rastlinu postriekajte trochou vody v spreji na jej oblečenie. Táto metóda sa používa najmä počas vykurovacej sezóny.

9. Stres bráni kvitnutiu

Pred obdobím kvitnutia je orchidea veľmi citlivá, preto jej zabezpečte všetky podmienky.

10. Čas odpočinku
Je to bezprostredne po odkvitnutí, kedy sa rastlina s vypätím všetkých síl pripravuje na ďalšie kvitnutie. V takom prípade rastlinu nekŕmte, aby si mohla oddýchnuť.

Zdroj.novitet.info

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com