Najúprimnejší odkaz na svete, ktorý zanechala slobodná mamička svojmu bývalému partnerovi! Ten odmietal platiť výživné, a tak sa s ním porátala po svojom…

Výchova detí nikdy nie je ľahká záležitosť. Či už finančne alebo psychicky. A o koľko ťažšie to má rodič, ktorý musí vychovávať svoje dieťa sám. Slobodným mamičkám to určite nie je potrebné vysvetľovať. Musí to byť skutočne ťažké, keď vám nemá kto pomôcť a jednoducho ste na všetko samy. Tieto ženy si nepochybne zaslúžia obdiv nás všetkých.

Obdiv si ale zaslúži aj druhý rodič – otec, ktorý sa o dieťa po rozvode alebo rozchode neprestane zaujímať a snaží sa pomáhať. Ako sa ale zachovať, keď to robiť odmieta? Čo má mamička robiť, keď jej nechce platiť výživné? Jedna žena to vyriešila úplne jednoducho.  Výživné na dieťa alebo inak alimenty, platí rodič, ktorému nebolo dieťa zverené do starostlivosti. Počas súdneho procesu sa rozhoduje o výške výživného, ktoré má pokrývať časť výdavkov o dieťa.

Môže sa ale stať, že rodič, ktorému toto platenie pripadne, s ním nesúhlasí a rozhodne sa to riešiť po svojom. A to tým, že výživné neplatí alebo s platbami pravidelne meškáva. Všetky výdavky potom zostanú na druhom rodičovi, ktorý je ale s dieťaťom doma, a tak nemá možnosť zarábať.

Toto sa stalo aj v prípade mladej ženy, ktorá sa rozhodla zostať v anonymite. Na facebooku uverejnila príspevok, v ktorom sa prihovára svojmu bývalému partnerovi, ktorý jej neplatí výživné načas. Už za pár dní od uverejnenia získal príspevkov tisíce lajkov a zdielaní. Pozrite, čo mladá mamička napísala:

Uvedom si, že tvojimi peniazmi živím len naše deti. Nič z toho, čo mi pre ne posielaš nejde na môj život, na moje šaty, výlety alebo na moje víno. Tvoje tvrdo zarobené peniaze mi neplatia permanentku do fitnescentra, a ani si ich neodkladám na môj sporiaci účet, keďže žiadny nemám. Takže to, čo vidíš, keď ma sleduješ na Instagrame, nie je financované z TVOJICH peňazí, neboj sa. Mám dve práce, aby som si mohla platiť svoj vlastný život. Moje výlety s priateľmi alebo hocičo, čo tam vidíš. Všetky peniaze, ktoré mi platíš idú LEN a LEN pre naše deti. Je to úplne jednoduché, tak to pochop. A láskavo na mňa prestaň štekať, že mám chodiť menej von, keď sa ťa opýtam na výživné.

Žena v príspevku ďalej presne píše, na čo používa peniaze, ktoré jej posiela. Vraví, že platí deťom oblečenie, uniformy do školy alebo hodiny plávania. Ku svojmu príspevku priložila aj blok z nákupu, pri ktorom deťom kúpila topánky, aby jej veril, že ho neklame. Na konci príspevku mu navrhuje, aby si to vyskúšal, keď jej neverí, a živil deti sám. A nielen živil, ale aby ich utešil, keď majú zlý deň alebo im večer prečítal rozprávku na dobrú noc.

Ďalej píše, že od neho nechce žiadne peniaze navyše. Chce len to, na čom sa dohodli na súde a uvádza, že to je 16% z jeho týždenného príjmu. Viem, že jediná kontrola, ktorá ti nado mnou zostala je výživné. Asi sa vyžívaš v tom, keď mi ho nepošleš, pošleš neskoro alebo zlú sumu. Určite sa potom cítiš silný. Ale ubližuješ tým našim deťom. Čo si to za chlapa? Čo si to za človeka?

Žena v príspevku poukazuje aj na nefunkčnosť a neaktivitu orgánov, ktoré majú na starosti výživné. Napriek tomu, že sa na nich viac krát obrátila s prosbou o pomoc, nikdy sa jej nedočkala.

Čo si myslíte, o takomto postupe? A aké sú vaše skúsenosti? Dajte nám vedieť do komentárov.

ZDROJunilad.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com