Najlepšie domáce preháňadlo s okamžitým účinkom. Potrebujete naň len tieto 2 ingrediencie!

Spread the love

Trpíte zápchou? Lekárski odborníci by vám odpovedali hneď niekoľko dôvodov, prečo sa tak deje. Medzi najčastejšie príčiny zápchy patrí nedostatok pohybu, nadmerný stres, vek, lieky, nedostatok vlákniny, vody a ďalšie veci.

 

V horšom prípade je zápcha tiež vedľajším sprievodným znakom iného ochorenia, aj preto je dobré svoj stav najprv konzultovať s vaším lekárom.

KAŽDÝ DESIATY ČLOVEK MÁ PODĽA NAJNOVŠÍCH ŠTATISTÍK PROBLÉM S NEPRAVIDELNOU STOLICOU.

V tomto článku vám ukážeme, ako pristupovať k vášmu telu, čo možno najšetrnejšie – začnite používať prírodné domáce preháňadlo. Výhodou je, že v porovnaní s preháňadlami, ktoré je bežne dostať v lekárni, tieto prírodné nespôsobujú žiadnu závislosť.

Zloženie tohto domáceho preháňadla je dokonca známe na odstránenie tzv. nemocničnej zápchy. Funguje skvele a stačí postupovať podľa týchto jednoduchých pokynov.

 

Budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

150 gramov ďatlí (množstvo zodpovedá cca 1 malej šálky)
150 gramov sušených sliviek
5 šálok vriacej vody (pre silnejší účinok menej)

POSTUP:

Najprv je potrebné ďatle a slivky nakrájať na malé kúsky a pridať do vriacej vody. Potom variť dovtedy, kým zmes nezhustne. Každý deň by ste mali užívať jednu lyžicu. Uvidíte, že táto zmes prinesie úžitok aj vám.

Túto zmes môžete pridať ráno na raňajky do pohára jogurtu, misky s obilninami alebo do čohokoľvek iného.

Slivky obsahujú mnoho vlákniny a tiež sorbitol. Prírodný cukor zmierňuje zápchu v priebehu niekoľkých hodín.

Ďalší spôsob, ktorý môžete vyskúšať, spočíva v pití vody zo sušených sliviek.

Nechajte ich v pohári s vodou naložené cez noc a pite v ranných hodinách. Takmer s okamžitým efektom sa čreva dajú do pohybu.

Dajte si pozor, veľké množstvo by mohlo mať až efekt hnačky.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like