Najhorší deň letušky v práci. Let meškal niekoľko hodín, ona kvôli tomu skončila v nemocnici.

Povolanie letušky sa stáva z roka na rok atraktívnejšie nielen vďaka dobrému platu či cestovaniu, ale aj vďaka novým zážitkom, s ktorými sa letuška stretne počas jej práce. Kto by však povedal, že toto povolenie môže byť priam až životu nebezpečné.

Nepríjemná nehoda sa stala Harshe Lobovej, pre ktorú to bol na začiatku len jeden z obyčajných letov, aké ju v ten deň ešte aj čakali. Udalosť sa stala letu 864 z Bombaja do Nového Dillí, ktorý mal pôvodne odletieť o siedmej hodine ráno. Žiaľ sa tak nestalo, nakoľko letuška pri zatváraní dverí vypadla z lietadla. Jej pád bol až niekoľko metrov na asfaltovú cestu. Let sa zdržal o hodinu a nešťastná žena musela byť urgentne prevezená do nemocnice.

Nešťastný incident sa stal letuške zo spoločnosti Air India na medzinárodnom letisku v Bombaji 15.10.2018 ráno.  Harsha utrpela vážne poranenia a skončila v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti. Pri vyšetrení jej boli zistené viaceré rozsiahle zlomeniny. Aeorolinky momentálne prešetrujú presnejšie príčiny, ako je možné, že došlo k takejto závažnej udalosti. Zároveň prisľúbili, že sa pokúsia zvýšiť bezpečnosť personálu, aby v budúcnosti predišli podobným nehodám.

„Pri nešťastnej udalosti jedna z našich palubných sprievodkýň vypadla na asfalt z dverí lietadla Boeing-777 počas ich zatvárania a utrpla zranenia nôh. Previezli ju do nemocnice Nanavati na ďalšie ošetrenie,“ uviedla podľa televízie NDTV vo vyhlásení letecká spoločnosť Air India.

Harsha Lobová má komplikovanú zlomeninu pravej nohy, oboch piat, ako aj zranenia na hrudi, bruchu a spodnej chrbtici, uviedli zdroje z nemocnice. Stará sa o ňu skupina špecialistov ortopédov, povedal novinárom šéf nemocnice Rajendra Patankar.

Na tejto situácii je jasne vidieť, že niekedy stačí skutočne málo, aby sa človek dostal do stavu priam ohrozenia života. Našťastie je 53-ročná stewardka už v rukách odborníkov a mimo najväčšieho ohrozenia. Ktovie, či sa po tak traumatickej udalosti ešte vráti k svojmu remeslu.

ZDROJndtv.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com