Najabsurdnejšie prípady, ktoré museli riešiť manželskí poradcovia. ,,Mať tak vaše problémy“ si rozhodne nepoviete

Je bežnou záležitosťou, že počas manželstva dochádza medzi partnermi k rozličným sporom a hádkam.

Ak si manželia vo vzťahu nedokážu poradiť sami, rozhodnú sa navštíviť manželského poradcu. Kde už nepomôže ani ten, prichádza rozvod. Dnes sme si pre vás pripravili pár neuveriteľných prípadov, s ktorými sa stretli práve psychoterapeuti pokúšajúci sa napraviť manželstvo dvoch ľudí.

Pre mačku všetko:
Mačička je pre niekoho neodmysliteľnou súčasťou domácnosti, no že by mohla byť aj príčinou takmer rozvodu? Jedna terapeutka sa nám zverila z jej nedávnym prípadom, kedy ju navštívili dvaja manželia. Muž mačku zbožňoval a pri každej príležitosti jej lásku preukazoval rôznymi maškrtami. Žena však bola presvedčená, že množstvo jedla, ktoré dáva mačke je neúnosné. Tvrdila, že ich miláčika zbytočne prekrmuje. Manželia boli ochotní sa rozviesť, lenže sa nedokázali dohodnúť, kto by si po rozvode vzal mačku k sebe. Nakoniec im terapeutka stanovila prísne pravidlá kŕmenia mačky, pri ktorých dodržiavaní mohli konečne harmonicky spoločne žiť.

Sen o nevere:
Manželke istého podnikateľa sa raz prisnilo, že ju jej manžel podvádza s jej najlepšou priateľkou. Myšlienky, ktorú jej sen vnukol sa nijak nevedela zbaviť. Svojho manžela začala sledovať a upodozrievať. Jej predstavy prekročili únosnú mieru a tak spoločne začali navštevovať psychoterapeuta. Napriek sľubom a prísahám priateľky a manžela, že k ničomu takému medzi nimi nedošlo, bola žena neoblomná. Jej správanie nakoniec viedlo k tomu, že ju jej manžel opustil.

Milenka alebo rozvod:
Jedna zúfalá manželka sa celý život strachovala, že ju jej manžel opustí. Neustále si ho držala nakrátko zo strachu pred rozvodom. Keď ho už prestalo baviť, ako sa neustále len strachuje a stáva sa paranoidnou, rozhodol sa nájsť si milenku. Žene však povedal, že sa s ňou nerozíde, ak jeho milenku bude akceptovať. Takéto niečo však bolo pre ňu nemysliteľné, a tak sa rozišli.

Otvorený vzťah:
Tomáš a Júlia sa cítili vo vzťahu príliš stereotypne, a tak sa rozhodli vyskúšať niečo nové. Spoločne sa dohodli na tom, že si popri manželstve nájdu aj milenecký vzťah, ktorý okorení ich tradičné spolunažívanie. Najskôr si však dohodli prísne pravidlá, ktoré spočívali v tom, že s novými partnermi sa budú stretávať len cez víkend a mimo domu.

Tomáš poňal nové možnosti veľmi zhurta a priateľky si našiel rovno dve, o ktorých Júlia samozrejme vedela. Jednu navštevoval v soboty a druhú v nedele. Júlia si taktiež našla priateľa, no jedného dňa si nedala pozor, a jej manžel ich načapal u nich doma. Odvtedy sa ich vzťah začal rapídne zhoršovať. Tomáš sa začal s milenkami stretávať aj mimo víkendov, s čím už Júlia nedokázala súhlasiť, až skončili v poradni. Terapeut bol v šoku, keď si vypočul ich prípad. Jeho rada bola jednoznačná: „Buď skončíte s touto fraškou, alebo sa rozíďte.“ Z tohto vyplýva jediné: Otvorený vzťah prináša do manželstva jedine zlo.

ZDROJ: huffingtonpost.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com